10 vodičov nafúkalo, traja z nich havarovali

zdroj / foto: 29. apríl 2024 | facebook.com | Polícia SR – Nitriansky kraj

🚨BILANCIA TOHTO VÍKENDU: 10 VODIČOV JAZDILO POD VPLYVOM ALKOHOLU A NAFÚKALI NAD JEDNO PROMILE. TRAJA Z NICH HAVAROVALI A JEDEN PREKROČIL RÝCHLOSŤ O 66 KM/H

👮Policajti v Nitrianskom kraji dohliadali počas víkendu na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke. Počas služby zistili u desiatich vodičov, že jazdili pod vplyvom alkoholických nápojov.

🚓Policajti z Obvodného oddelenia PZ Zlaté Moravce boli vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste I/65 zo Zlatých Moraviec do Nitry. 51 ročný vodič vozidla VW Golf sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, následkom čoho narazil do pred ním idúceho vozidla. Vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,31 mg/l, čo predstavuje 2,73 promile.

👉K druhej dopravnej nehode došlo v obci Jarok, kde 24 ročný vodič vozidla VW Golf pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy, kde pri prejazde pravotočivej zákruty narazil do druhého vozidla. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,83 mg/l, čo je v prepočte 1,73 promile.

👮‍♂️Dopravní policajti z Levíc boli vyslaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo na križovatke v Želiezovciach. 56 ročný vodič nafúkal 0,96 mg/l, čo predstavuje dve promile.

🏎59 ročný vodič v katastri obce Tesárske Mlyňany prekročil maximálne povolenú rýchlosť. Na povolenej deväťdesiatke jazdil rýchlosťou 156 km/h, čím prekročil ustanovenú rýchlosť jazdy o 66 km/h. Pri kontrole bol vodič podrobený dychovej skúške s výsledkom0,59 mg/l, čo predstavuje 1,23 promile.

🚓Policajti odhalili aj ďalších vodičov, ktorí jazdili v stave vylučujúcom viesť motorové vozidlá:

➡️36 ročný vodič vozidla Seat Cordoba bol kontrolovaný v obci Lipová, pričom pri kontrole bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,57 mg/l, čo je v prepočte 1,19 promile,

➡️37 ročného vodiča vozidla Mini Cooper policajti kontrolovali v Šuranoch, kde bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,66 mg/l, čo predstavuje 1,38 promile,

➡️51 ročný vodič v Šali nafúkal 0,88 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,83 promile,

➡️35 ročnú vodičku vozidla Audi A4 policajti kontrolovali v Topoľčanoch, kde bola podrobená dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,94 mg/l, čo predstavuje 1,96 promile,

➡️52 ročná vodička vozidla Hyundai Tucson bola kontrolovaná v Nitre, pričom pri kontrole bola podrobená dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,21 mg/l, čo je v prepočte 2,52 promile,

➡️59 ročný vodič bol kontrolovaný v Močenku, kde mu pri kontrole bolo zistené požitie alkoholu 1,23 mg/l, čo predstavuje 2,56 promile.

⚖️Všetci vodiči skončili v policajnej cele a na krku majú trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

📍Neustále apelujeme na vodičov, aby nehazardovali so svojím životom a životom ostatných účastníkov cestnej premávky, a aby si nesadali za volant pod vplyvom alkoholu!

ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ❗ JAZDITE ZODPOVEDNE❗