OBJASNENÉ PRÍPADY DROGOVEJ TRESTNEJ ČINNOSTI. TRAJA DÍLERI SKONČILI VO VÄZBE

zdroj: 23. január 2023 | 10:04 hod | facebook.com | Polícia SR – Nitriansky kraj

Kriminalistom v Nitre sa podarilo v priebehu dvoch dní obviniť tri osoby z drogovej trestnej činnosti.

1️⃣ 23 ročný muž z Jelšoviec si zadovažoval metamfetamín a následne ho predával v Nitre a okolí. Pri prehliadke vydal jedno vrecko s obsahom hnedej kryštalickej látky zodpovedajúcej minimálne 21 jednotlivým dávkam drogy, jedno plastové vrecko s obsahom desiatich balení zelenej sušenej rastliny, jedno plastové vrecko s obsahom 1530 mg konope a tiež plastové vrecko s obsahom hnedej kryštalickej látky s hmotnosťou 4979 mg metamfetamínu, čo zodpovedná 24 jednotlivým dávkam drogy.

2️⃣ Druhým z obvinených bol 24 ročný muž zo Žitavian. Ten približne od roku 2021 predával drogy v okrese Zlaté Moravce. Policajtom vydal 866 mg sušeného konope, 870 mg kryštalického materiálu s obsahom metamfetamínu a číru tekutinu o objeme 965 ml s prítomnosťou látky butyrolaktón.

3️⃣ Tretí najstarší obvinený je 31 ročný muž z Nitry. Pri domovej prehliadke mu kriminalisti zaistili viac ako 25 g sušeného konope, čo zodpovedá obvykle 46 bežným jednotlivým dávkam drogy.

✅ Všetci traja obvinení skončili vo väzbe. Za drogovú trestnú činnosť hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.