Darujte Anjelskej Tamarka z Topoľčianok vaše 2 %

Anjelska Tamarka

utorok 17.01.2023

Milá rodina a priatelia, radi by sme sa poďakovali všetkým, ktorí minulý rok venovali svoje 2% z dane Tamarke. Vďaka nim mohla absolvovať potrebné terapie a rehabilitačné pobyty. Veľmi si to vážime💙

Obraciame sa na Vás s prosbou o darovanie 2% z dane aj tento rok. Stačí mi poslať vyplnené potvrdenie od zamestnávateľa podľa ktorého si doplním vyhlásenie a zanesiem oba dokumenty na daňový úrad. V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať na 0949 585 495 alebo anjelskatamarka@gmail.com

Tento rok nás čaká náročnejšie obdobie nakoľko Tamarka potrebuje špeciálne ortézy na nohy, ktoré by držali jej nožičky v správnej polohe a veríme, že vďaka nim by zvládla spraviť aj prvé samostatné kroky. Cena ortéz je 6 300 EUR a nie sú preplácané poisťovňou. Ďalej ju čakajú pravidelné fyzioterapie v domácom prostredí, stimulačné terapie, muzikoterapie, masáže, rehabilitačné pobyty, hipo-rehabilitačné pobyty. Vďaka všetkým vyššie uvedeným terapiám a pobytom napreduje a my sa tešíme z každého aj malého pokroku.

Ďakujeme za každé zdieľanie🙏

Nika, Marek, Nelka, Tami👨‍👩‍👧‍👧

Darujte Tamarke vaše 2%

Terapie pre Tamarku

Vďaka vašim dvom percentám bude môcť Tamarka absolvovať rôzne terapie, ako napr. muzikoterapiu, plávanie, canis terapiu, stimulačnú terapiu, fyzioterapiu, masáže, či hipoterapiu. V neposlednom rade nám pomôžu pri financovaní rehabilitačných pobytov, po absolvovaní ktorých Tamarka rýchlo napreduje. 

Ako na to:

Zamestnanci:

  1. Zamestnanec požiada zamestnávateľa do 15.2.2022 o vykonanie ročného zúčtovania dane a vystavenia tlačiva        ,,Potvrdenie o zaplatení dane“.
  2. Zamestnanec vyplní tlačivo ,, Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane“ (platné tlačivo s vyplnenými údajmi občianskeho združenia, na ktorého účet budú  2% poukázané si môžete stiahnuť nižšie). 
  3.  Vyplnené originály oboch tlačív (vyhlásenie a potvrdenie) je potrebné zaniesť na daňový úrad do 30.4.2022 .

ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI 2% POTREBNÉ PRI VYPĹŇANÍ TLAČIVA:
Názov:   Anjelská Tamarka, o.z. 
IČO:    52354156

Fyzická osoba (živnostník), ktorá si daňové priznania podáva
sama, právnické osoby (firmy):

  1. Fyzická osoba vyplní daňové priznanie typu A alebo B. V tomto tlačive darca vyplní údaje o prijímateľovi 2% a výšku darovanej sumy (ODDIEL – VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby)
  2. Daňové priznanie odnesiete na daňový úrad.

ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI 2% POTREBNÉ PRI VYPĹŇANÍ TLAČIVA:
Názov:   Anjelská Tamarka, o.z.
IČO:     52354156

Do 31.3.2022 je potrebné podať daňové priznanie na príslušný daňový úrad (v mieste bydliska) a termín zaplatenia daňovej povinnosti.

Právnické osoby:
Právnická osoba vyplňuje údaje o prijímateľovi a výške poukázanej sumy (2% z dane) priamo v daňovom priznaní.
Do 31.3.2022 je potrebné podať daňové priznanie na príslušný daňový úrad (v mieste sídla spoločnosti) a termín zaplatenia daňovej povinnosti (pokiaľ nie je schválené daňovým úradom inak – odložené daňové priznanie)