Zaujímavé čítanie o primátorovi, poslancoch a odmenách v Mestskom zastupiteľstve v ZM

foto: youtube.com / 15.12.2022 / ZlateMoravceInfo
text: facebook.com / 23.12.2022 / Jozef Kováč

Jozef Kováč

23. december 2022 o 13:52 

Vážení priatelia nedá mi , aby som občanom Zlatých Moraviec nepripomenul v tomto predvianočnom čase , že aký darček si odhlasovali poslanci nášho MZ !

Ale poďme k veci primátorovi Husárovi na podnet poslanca Galabu , ktorý chcel byť viceprimátorom, alebo aspoň členom finančnej komisie ( nevyšlo mu ani jedno ani druhé ) a poslankyne Balážovej, ktorá neuspela v primátorských voľbách znížili plat o 1191 eur, čiže na základ , lebo je vraj mesto zadlžené !

Od týchto dvoch poslancov , čiže Galabu a Balážovej to bola len pomsta primátorovi Husárovi , lebo sa nesplnili ich “ mokré“ sny a ja dodávam , že ani jeden a ani druhý nemá na ich vysnívané funkcie !

No poďme k tomu „darčeku“, ktorý si poslanci na návrh Galabu a Balážovej odhlasovali aj napriek tomu, že naše mesto je zadlžené !

V minulom volebnom období brali poslanci mesačne odmeny vo výške 134,05 eur plus príplatky za účasť na MZ a komisiách a preto, že sa rozhodli „ŠETRIŤ“ aj na sebe , tak ako na primátorovom plate , tak si ZVÝŠILI svoje mesačné odmeny na 227 eur ( mesačne to robí 3859 eur z našich daní) , plus 40 eur za účasť na MZ a plus 40 eur šéfovi komisie, ktorých je 8 plus každý člen komisie dostane za účasť 20 eur , ktorých je cca. tak 40 !

Poďme k tomu zadlženiu , čo najmä Galaba a Balážová vyčítajú primátorovi ! K tomu len toľko, máme tu parlamentnú demokraciu, čiže o všetkom rozhodujú poslanci o investíciách , o pôžičkách o úveroch atď. ,len taká malá pripomienka, poslanci rozhodli na návrh poslankyne Pacalajovej aj o kúpe starej nepotrebnej krčmy za 80 000 eur, čiže opakujem, že o všetkom rozhodujú poslanci hlasovaním na MZ a nie primátor, ale zrejme Galaba a Balážová nepoznajú základný zákon samosprávy , čiže Zákon 369/ 1990 – zákon o obecnom zriadení a preto sa ich pýtam, že ako môžu vykonávať poslaneckú funkciu, keď nepoznajú tento zákon !!

Na záver položme si otázku , o čo ide vlastne poslancom najmä Galabovi a Balážovej , ide im len a len o ich nedosiahnuté funkcie a ich finančné odmeny, alebo ide im o nás občanov, ktorým sa zvýšili dane a poplatky ? Ja si myslím , že im ide len a len o ich EGÁ a na občanov kašlú !! Poslanec Galaba mi pripomína, ako keby bol Matovičov klon , lebo takto pomstivo, ako sa on správa voči primátorovi, sa správa Matovič voči jeho straníckemu šéfovi pánovi Ficovi !!!

Len taká malá poznámočka na úplný záver , poslanec Galaba sa snaží oživiť , čiže zriadiť MESTSKÚ RADU , ktorá bola zrušená na jeho podnet za bývalého primátora Lednára , ako nepotrebný orgán, lebo vraj členovia bývalej MESTSKEJ RADY boli zbytočne platení z daní občanov ! A zrazu to neplatí ??

Títo dvaja poslanci sa považujú za elitu nášho MZ máme sa načo tešiť !!! Ak chcete zdieľajte, aby boli občania nášho mesta v obraze !!!!