Pozdravujem z Kreatívneho centra Nitra (KCN),

sme vznikajúcim projektom mesta Nitra, ktorý podporuje rozvoj kreatívnych zručností a podnikania v kultúrno-kreatívnom priemysle (KKP). Okrem rozsiahlej rekonštrukcie historických a pamiatkových budov, ktoré budú slúžiť od roku 2024 ako zázemie pre kreatívcov, sme spustili aj programy zamerané na vzdelávanie a praktické know-how z oblasti KKP.

Momentálne máme aktívnych 5 výziev v rámci Akadémie KKP. Spustili sme 2 praktické 35 hodinové workshopy // LABy a dlhodobé vzdelávacie kurzy pre nepodnikateľov aj podnikateľov // Inkubátory a Akcelerátory. 

LAB svetlo živých podujatí

bude prebiehať počas 2 víkendov (19.11. – 20.11. a 3.12 – 4.12.). Je určený pre začínajúcich a mierne pokročilých osvetľovačov. LAB budú viesť lektori Vladimír Pristaš (dizajnér koncertných a svetelných scén) a Martin Švolík (Svetelný dizajnér a technický riaditeľ festivalu Flaam). Cena je 40 EUR za celý kurz.

Prihlásenie aj viac informácií o LABe nájdete priamo v našej výzve: https://bit.ly/LAB_SvetloŽivýchPodujatí

LAB stencil, linoryt, sieťotlač 

bude tiež prebiehať počas 2 víkendov (3.12 – 4.12 a 10.12.-11.12.2022). Lektor Mgr. art. Pavol Prekop, majiteľ značky Primát, naučí účastníkov, ako sa dajú využiť analógové grafické techniky šírenia obrazu na textil, ako si vytvoriť nápaditý MERCH či zo starého oblečenia urobiť nový, originálny kúsok. Cena je 40 EUR za celý kurz.

Prihlásenie aj viac informácií o LABe nájdete priamo v našej výzve: https://bit.ly/LAB_StencilLinorytSieťotlač

Vzdelávacie kurzy pre nepodnikateľov v KKP

Okrem LABov sme v rámci Akadémie KKP spustili aj 2 vzdelávacie kurzy pre nepodnikateľov – INKUBÁTORY. IDEA – Inkubátor podnikateľského konceptu je určený pre tých, ktorí majú nápad v KKP a chceli by sa ním v budúcnosti živiť. PLAN – Inkubátor podnikateľského plánu je pre tých, ktorí majú koncept podnikania, no nevedia, ako ho dostať na trh. Cez viaceré témy sa počas niekoľkých týždňov na Inkubátoroch účastníci dozvedia, čo znamená začať podnikať v KKP, ako financovať svoj produkt / službu, ako si vytvoriť marketingový plán a mnoho ďalšieho.

Cena celého Inkubátoru IDEA je 25 EUR a Inkubátoru PLAN 40 EUR. Prihlásenie aj viac informácií nájdete na https://bit.ly/Inkubatory_Nepodnikatelia 

Vzdelávací kurz pre podnikateľov v KKP

Vzdelávanie sme pripravili aj pre podnikateľov. V Akcelerátore podnikateľského plánu QUICK START prejdú účastníci s expertmi z KKP praxe počas 13 týždňov témami ako úvod do podnikateľského prostredia a biznisu, riadenie seba aj tímu, obchodná stratégia a financie, marketing a fundraising, prístup na zahraniční trh a mnoho ďalšieho.

Cena Akcelerátora QUICK START je 35 EUR. Prihlásenie aj viac informácií nájdete na https://bit.ly/AkceleratorQUICKSTART

Na všetky služby je možné prihlásiť cez naše výzvy na webovej stránke. Výzvy sú otvorené len do 3.11.2022 a počet účastníkov na službách je limitovaný. 

Ceny služieb sú momentálne znížené, keďže ide o prvé cykly. Ešte pred prihlásením na výzvu je potrebné sa na našom webe registrovať ako nepodnikateľ alebo podnikateľ (PO, SZČO, slobodné povolanie) podľa vašej právnej formy. Na základe nej si potom vyberte konkrétnu výzvu. 

V prípade, že by ste v tomto procese potrebovali pomôcť / poradiť, môžete sa ozvať kolegyni, Martine Kertészovej, na tel. číslo 0915 172 078.

Ak ste si medzi službami nevybrali, no poznáte niekoho, komu by sa naše LABy, Inkubátory a Akcelerátor mohli hodiť, budeme radi, ak informácie posuniete ďalej. 

Ďakujeme za pomoc a prajem pekný zvyšok dňa.

Mgr. Barbora Rajtárová

Manažér pre expertné a konzultačné služby

Facebook / Instagram

E-mail: rajtarova@msunitra.sk

www.kreativnecentrumnitra.sk