Polícia SR – Nitriansky kraj 

5. augusta o 9:00  ·

POĎAKOVANIE ZA SVEDOMITÉ PLNENIE SVOJICH POVINNOSTÍ DOSTALI POLICAJTI ZO ZLATÝCH MORAVIEC ČIERNE NA BIELOM PRIAMO NA MIESTE 👮👮‍♂️

👉Policajti z Obvodného oddelenia PZ v Zlatých Moravciach prijali oznámenie od 30 ročného muža, že na ulici Janka Kráľa k nemu pristúpili tri neznáme osoby a pýtali od neho peniaze. Následne mu jeden z nich vytiahol z vrecka peňaženku a všetci zobrali nohy na plecia. Poškodený sa ich snažil chytiť, ale stratili sa mu v blízkych uličkách. Policajná hliadka, ktorá bola privolaná na miesto hneď po zistení bližších okolností, začala po páchateľoch pátrať. Asi po hodine policajti spozorovali osoby, ktoré zodpovedali opisu oznamovateľa. Zastavili ich a skontrolovali.

👉Dvaja štrnásťroční a jeden trinásťročný chlapec tak svoje plány museli zmeniť a ich kroky smerovali do budovy polície. Tu už čakal poškodený, ktorý ich spoznal. 14 ročný chlapec uviedol, že peniaze z peňaženky vybral a následne ju odhodil na ulici Sama Chalupku, kde bola neskôr hliadkou aj nájdená a odovzdaná poškodenému mužovi.

👉Policajti mladíkov podrobili aj dychovým skúškam, pričom dvaja nafúkali 0,13 promile a 0,42 promile. A aby toho nebolo málo jeden z nich mal pri sebe plastový obal s obsahom neznámej sušenej rastliny.

✅Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin krádeže a pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Poškodený bol taký spokojný s postupom policajtov, že si hneď na oddelení vypýtal papier a pero a poďakoval policajtom za ich prácu. 🙏📝

SUPER PRÁCA PPRÁP. BC. ĽUBOŠ KMINIAK a STRŽM. ING. MÁRIA HORNÍKOVÁ! 👍☺️

ol