Polícia SR – Nitriansky kraj  / 22.02.2022

VODIČA PONÁHĽANIE DOMOV VYŠLO PORIADNE DRAHO. NA POLICAJNÚ HLIADKU SI POČKAL PRIAMO NA RÝCHLOSTNEJ CESTE V PRAVOM JAZDNOM PRUHU, ČÍM OHROZIL OSTATNÝCH ÚČASTNÍKOV CESTNEJ PREMÁVKY

Diaľniční policajti z Nitry vykonávali na rýchlostnej ceste R1 v smere na Banskú Bystricu meranie maximálne povolenej rýchlosti. 41 ročný vodič jazdil na osobnom motorovom vozidle Audi A8 rýchlosťou 207 km/h, čím prekročil maximálne povolenú rýchlosť o 77 km/h. Vodič bol riešený maximálnou blokovou pokutou vo výške 800,- eur, ktorú na mieste zaplatil.

Dôvodom rýchlej jazdy muža vraj bolo, že sa ponáhľa domov. No najhoršie na celom priestupku bolo to, že akonáhle si vodič uvedomil, že bol pravdepodobne nameraný hliadkou diaľničnej polície, tak okamžite stúpil na brzdy a rozhodol sa počkať na príslušníkov rovno na rýchlostnej ceste v pravom jazdnom pruhu.

Skutočnosť je taká, že si vodiči neuvedomujú aké nebezpečenstvo predstavujú pre ostatných účastníkov cestnej premávky, ako aj pre osádku ich vozidla. Z uvedeného dôvodu chceme zároveň požiadať vodičov aby zastavovali až na pokyn policajta na bezpečnom mieste, kde nebudú tvoriť prekážku v cestnej premávke a tým ohrozovať seba aj ostatných.

JAZDITE OPATRNE!