Čierne Kľačany: Vodič jazdil zo strany na stranu. Policajtom sa vyhrážal, že ich vyzlečie z uniformy

zdroj / foto: 7. september 2023 | facebook.com | Polícia SR – Nitriansky kraj

🚗VODIČ JAZDIL ZO STRANY NA STRANU. KEĎ HO CHCELI POLICAJTI ZASTAVIŤ ZAČAL UNIKAŤ. NAKONIEC SA IM VYHRÁŽAL, ŽE ICH VYZLEČIE Z UNIFORMY 🤔

👉Zlatomoraveckí policajti spozorovali počas nočnej služby v obci Čierne Kľačany vozidlo BMW X6, ktorého vodič jazdil zo stranu na stranu. Z uvedeného dôvodu ho chceli zastaviť, načo vodič nereagoval, zvýšil rýchlosť jazdy a snažil sa uniknúť. Pred rodinným domom však náhle zastavil, vystúpil zo strany vodiča a chcel vniknúť na pozemok rodinného domu. V tom ho však policajti zadržali a vyzvali ho, aby predložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku motorového vozidla. Zistili, že ide o 57 ročného muža, ktorého poučili o spôsobe vykonania dychovej skúšky na alkohol. Tú však odmietol a rovnako odmietol aj odber krvi na zistenie prítomnosti alkoholu alebo inej návykovej látky. Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na obvodné oddelenie. Vodičský preukaz mu bol zadržaný a bola s ním spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku. Muž po celý čas odmietol s policajtmi spolupracovať, urážal ich a vyhrážal sa im, že ich vyzlečie z uniformy.

✅Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Nitre muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.