Ulička nočných môr

Nightmare Alley

08.02.2022 Utorok – 18:00 hod / 4a5€

09.02.2022 Streda– 18:00 hod / 4a5€

Keď sa charizmatický, ale nešťastný Stanton Carlisle v podaní Bradley Coopera na kočovnom karnevale zapáči jasnovidkyni Zeene (Toni Collette) a jej manželovi Peteovi (David Strathairn), razom dostáva životnú šancu premeniť svoj dovtedy mizerný život.

Na to, aby sa odrazil z existenciálneho dna začne využívať novonadobudnuté vedomosti a schopnosti, ktoré však zneužije na to, aby si získal a ovládol bohatú elitu newyorskej spoločnosti 40. rokov. S cnostnou Molly (Rooney Mara) vždy plne lojálnou po svojom boku Stanton plánuje podviesť nebezpečného magnáta (Richard Jenkins) a to aj s pomocou tajomnej psychiatričky v podaní Cate Blanchett, ktorá sa stane aj jeho najnebezpečnejším súperom na ceste k bohatstvu a sláve.

Film Ulička nočných môr bol natočený podľa rovnomenného románu z roku 1946 a legendárny režisér Guillermo del Toro  držiteľ ceny americkej akadémie Oscar v ňom redefinuje klasický hollywoodsky žáner filmu noir v temný a sexy thriller / drámu, ktorý zaznamenáva vzostup a pád ambiciózneho podvodníka a reflektuje jeho morálny príbeh o tom ako chamtivosť môže zviesť zlomeného človeka k tomu, aby robil amorálne veci. Bradley Cooper a Cate Blanchett, excelujú pod režijným vedením Guillerma del Toro v nevšednej filmovej tragédii plnej intríg, podvodov, žiadostivosti, manipulácie a zvádzania.

Dráma / Krimi / Thriller USA, 2021, 151 min

Réžia:

Guillermo del Toro

Predloha:

William Lindsay Gresham (kniha)

Scenár:

Guillermo del Toro, Kim Morgan

Kamera:

Dan Laustsen

Hudba:

Nathan Johnson

Hrajú:

Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman, Mary Steenburgen, David Strathairn, (viac)

Produkcia:

Guillermo del Toro, J. Miles Dale, Bradley Cooper

Strih:

Cam McLauchlin

Zvuk:

Brad Zoern, Christian T. Cooke

Scénografia:

Tamara Deverell, Shane Vieau

Masky:

Jo-Ann MacNeil, Shane Zander, Mike Hill, Kay Georgiou

Kostýmy:

Luis Sequeira