FOTO: 15. ročník Pochodu okolo obce Skýcov

Pandemické opatrenia po troch rokoch dovolili usporiadať prvú februárovú sobotu ZO-ZTŠČ Klub biatlon Skýcov „Tradičný pochod okolo obce Skýcov na lyžiach“.Podmienky boli cez týždeň priaznivé, ale dážď zmaril všetky plány usporiadateľov a tak sa rozhodlo, že bude lepšie ísť pochod na pešo.

Účastníci sa oboznámili s cca 10 km trasou, dvoma zástavkami s občerstvením a potom už nič nebránilo odštartovať pochod z areálu chaty Breziny.

Starosta obce Mgr. Tomáš Kolembus po krátkom príhovore odštartoval 15. ročník pochodu. Krásny čas, vynikajúca nálada a kopec nádherných zážitkov nás po troch hodinách zaviedla do cieľa areálu chaty Breziny.

Po spoločnej opekačke vyhodnotil organizátor pochodu Marián Miškov všetkých účastníkov pamätným diplomom a vecnými cenami.

Najstaršou účastníckou bola p. Rozália Matejová a najmladšími boli Adelka Matejovová a Marco Miškov.Organizátor pochodu vyslovuje poďakovanie OcÚ za podporu, Rudolfovi Kováčikovi, Palimu Solmošimu a Petrovi Benkovi za pomoc pri zabezpečovaní pochodu.Poďakovanie patrí aj sponzorom za ceny a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zabezpečeniu pochodu.Napísal: Marián Miškov