Imaginárni priatelia je dobrodružný príbeh o dievčatku s mimoriadnymi schopnosťami a srdcom na správnom mieste. Režisér John Krasinski natočil rodinný film, ktorý hľadá odpovedať na otázku: “Kam sa podeli fiktívni hrdinovia nášho detstva a čo asi robia ?”

Obyčajné násťročné  dievča Bea (Cailey Fleming) má jedinečný “dar” – schopnosť vidieť imaginárnych  priateľov  ľudí vo svojom okolí a rozprávať sa s nimi.
Imaginárni priatelia nie sú len roztomilé postavičky vytvorené detskou fantáziou. Sú to časové kapsule, do ktorých sme si ako deti ukladali svoje nádeje, sny a plány. Všetci sa k nim môžeme vrátiť, aj keď si ako dospelí myslíme, že sú dávno stratené,” hovorí režisér John Krasinski. Fiktívnymi hrdinami jeho filmu sú imaginárni priatelia, ktorých kamaráti z detstva vyrástli  a zabudli na nich. A je to práve Bea, ktorá sa vďaka svojej jedinečnej schopnosti vidieť ich všetkých rozhodne nájsť týmto “sirotám” nových priateľov. Pomáha jej trochu čudácky sused (Ryan Reynolds), ktorý má rovnaký dar. Improvizovaná zoznamka pre  imaginárnych priateľov sa čoskoro zmení na dobrodružnú cestu do sveta plného bezhraničnej fantázie, kde sa môže stať čokoľvek.

“Snažil som sa natočiť film, ktorý si užije naozaj každý. Chcem, aby sa dospelým, ktorí ho uvidia, aspoň na chvíľu vrátili spomienky na detstvo. Aby si uvedomili, že ich môžu prežiť kedykoľvek budú chcieť. Bez ohľadu na to, či a akého imaginárneho priateľa kedysi mali,” dodáva Krasinski.

PREMIÉRA: 30. 5. 2024
RÉŽIA: John Krasinski
SCENÁR: John Krasinski
KAMERA: Janusz Kaminski
HUDBA: Michael Giacchino
HRAJÚ: Ryan Reynolds, John Krasinski, Cailey Fleming, Fiona Shaw, Phoebe Waller-Bridge, Louis Gossett Jr., Alan Kim, Liza Colón-Zayas and Steve Carell
HRAJÚ (HLASY): Luprichová Grétka, Kobielsky Vladimír, Cinkota Dušan, Somorovská Andrea, Matejková Eva, Boublík Oliver, Gogál Ivo, Košická Lenka, Kapráliková Michaela, Sklár Peter, Kemka Juraj, Mikulčík Kamil, Mňahončák Martin, Dzuríková Gabriela, Miezga Marian, Skrúcaný Štefan
ŽÁNER: rodinný/dobrodružný
STOPÁŽ: 108 min
ZEM VZNIKU: USA
ROK VÝROBY: 2024
ŠTÚDIO: UIP – Paramount
FORMÁT: 2D DCP, zvuk 5.1
JAZYKOVÁ VERZIA: slovenský dabing
MONOPOL DO: 30.5.2027