NOČNÉ KÚPANIE
Horor | 2023 | USA | 98 min. | od 15 rokov | anglicky so slovenskými titulkami
04.01.24 štvrtok – 18:00 hod
05.01.24 piatok – 19:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€
Premiéra: 4. 1. 2024
Réžia: Bryce McGuire
Scenár: Bryce McGuire
Kamera: Charlie Sarroff
Hudba: Mark Korven
Hrajú: Wyatt Russell, Kerry Condon, Amélie Hoeferle, Gavin Warren
Žáner: horor
Stopáž: 98 minút
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: UIP – Universal
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, 7.1
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami
Monopol do: 4.1.2027
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov

Kto by nechcel bývať v dome s bazénom? Typický sen strednej triedy sa však môže lusknutím prsta zmeniť na nočnú moru. Stačí jedno romantické,  nočné kúpanie. Majstri hororu, spoločnosť Blumhouse a producent James Wan, natočili film, ktorý keď uvidíte, prehodnotíte lásku k bazénom.

Hrdinami filmu Nočné plávanie sú Wallerovci, rodina, ktorá sa práve nasťahovala do domu s veľkým bazénom na pokojnom predmestí. Možnosť pravidelne rehabilitovať vo vode bola hlavným dôvodom, prečo si toto miesto vybrali za svoj domov. Otec Ray je bývalý úspešný hráč baseballu, ktorého kariéru prerušila nepríjemná degeneratívna choroba. Ray sa nevzdáva a verí, že pravidelné cvičenie môže viesť k zázračnému vyliečeniu. Jeho manželka Eve a dve dospievajúce deti si takisto bazén na záhrade naplno užívajú. Ale keďže idylka v hororenikdy netrvá dlho, čoskoro vyjde na povrch jeho tajomstvo. Dom, do ktorého sa nasťahovali, má desivú minulosť a Wallerovci sa čoskoro stanú jej súčasťou. Všetko, čoho sa bojíte, sa skrýva pod povrchom a čaká na správnu chvíľu. Čaká na muža, ktorý dostane úžasný nápad ísť si uprostred noci zaplávať. Naposledy v živote!

Pre režiséra Brycea McGuira je voda jeho životnou témou. Fascinuje ho na jednej strane jej životodarnosť a na strane druhej jej schopnosť brať životy. “Pochádzam z Floridy, z polostrova obklopeného oceánom, z podnebia, ktoré vás núti tráviť čo najviac času pri vode. Všetci poznáme niekoho, kto sa tam utopil, boli sme svedkami záplav, počuli sme o útokoch žralokov a aligátorov,” hovorí režisér. Vďaka producentovi Jamesovi Wanovi (tvorca série Mníška a V zajatí démonov) a štúdiu Blumhouse sa diváci presvedčia, že pod povrchom sa môže skrývať oveľa viac.