TVORCA
Sci-fi, akčné, dobrodružné | 2023 | USA | 133 minút | od 12 rokov | anglicky so slovenskými titulkami
29.09. piatok – 18:00 hod
30.09. sobota – 18:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Premiéra: 28. 9. 2023
Réžia: Gareth Edwards
Scenár: Gareth Edwards, Chris Weitz
Kamera: Greig Fraser, Oren Soffer
Hudba: Hans Zimmer
Hrajú: Ralph Ineson, Gemma Chan, Allison Janney, John David Washington, Marc Menchaca, Sturgill Simpson, Ken Watanabe, Veronica Ngo a iní…
Žáner: Sci-fi, akčné, dobrodružné
Stopáž: 133 minút
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: 20th CENTURY Studios
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, ATMOS, IMAX 2D
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Film Tvorca od štúdií 20th Century Studios, New Regency a Entertainment One je epický akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej  budúcnosti. V réžii Garetha Edwardsa účinkujú John David Washington, Gemma Chan, Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Madeleine Yuna Voyles a Allison Janney.

Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil TVORCU, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa.

Režisér a spoluscenárista Gareth Edwards (“Rogue One: A Star Wars Story”, “Godzilla”) hovorí: “Načasovanie tohto filmu je neskutočné. Hoci sme tento film pripravovali roky, premiéru má vo fascinujúcom čase, keď náš svet zápasí s mnohými problémami a otázkami, ktoré sme chceli filmom riešiť – čo znamená byť človekom, či môže byť umelá inteligencia vedomá, otázky dobra a zla medzi umelou inteligenciou a medzi ľuďmi. Skutočne si myslím, že skúmanie týchto otázok je to, čo sci-fi robí najlepšie.”