Medveď na kokse
95 min | komédia/thriler
24.02.23 piatok– 17:00 hod
26.02.23 nedeľa – 18:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€
Premiéra: 23. 2. 2023
Réžia: Elizabeth Banks
Scenár: Jimmy Warden
Kamera: John Guleserian
Hudba: Mark Mothersbaugh
Hrajú: Kerri Russell, Ray Liotta, Matthew Rhys, Margo Martindale, Scott Seiss
Žáner: komédia/thriler
Stopáž: 95 min
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: UIP – Universal
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, 7.1
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami
Monopol do: 23.2.2026
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 15 rokov

Pašeráci drog, policajti, turisti, záškoláci, starostlivá matka jedného z nich a hlavne medveď napchatý kokaínom sú hrdinami mierne bláznivej čiernej komédie Medveď na kokse, inšpirovanej šokujúcimi skutočnými udalosťami.

Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať.

Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov…

Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia.