Kino Tekov

Program Kina Tekov Zlaté Moravce – september 2023

Labková patrola vo veľkofilme
animovaná komédia | 2023 | USA | 93 minút | bez obmedzenia | slovenský dabing
29.09. piatok – 16:00 hod
30.09. sobota – 16:00 hod
01.10. nedeľa – 16:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Premiéra: 28. 9. 2023
Réžia: Cal Brunker
Scenár: Cal Brunker, Bob Barlen, Shane Morris
Hudba: Pinar Toprak
Hrajú (hlasy): Vanda Ružičková, Frencién Bauer, Zuzana Kyzeková, Zuzana Porubjaková, Jakub Ružička, Dárius Koči, Roman, Ferienčík, Juraj Predmerský, Dominika Havranová, Marek Suchitra, Kamil Kollárik, Natália Kóšová, Dušan Szabo, Marko Vitek, Barbora Chlebcová, Peter Krajčovič, Ján Tréger, Andrea Somorovská, Gabriela Škrabáková, Daniel Ratimorský
Žáner: animovaná komédia
Stopáž: 93 minút
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: UIP – Paramount
Formát: 2D DCP
Jazyková verzia: slovenský dabing
Monopol do: 28.9.2026
Prístupnosť: bez obmedzenia

Najroztomilejší psí záchranári z Labkovej patroly sú späť s ďalším veľkým dobrodružstvom. Tentoraz je to všetko o super – schopnostiach, ktoré naši hrdinovia získajú po tom, čo ich dom zasiahne meteorit.

Labková patrola je nepochybne jedným z najväčších fenoménov súčasnosti. Záchranárske psy, ktoré dokážu pilotovať lietadlo (kríženec Skye), hasiť požiare (dalmatín Marshall), strážiť zákon (nemecký ovčiak Chase) a robiť mnoho ďalších užitočných vecí (ostatní štvornohí chlpáči), milujú deti na celom svete. Rovnomenný televízny seriál láme rekordy v sledovanosti, rovnako sa darí aj predaju hračiek a podobne dobre si viedlo aj ich prvé filmové dobrodružstvo spred dvoch rokov.

A teraz je tu nový film a s ním aj zázračný meteorit, ktorý spadne priamo na ich domov, mestečko Adventure City. Prečo zázračný? Pretože dodá už aj tak šikovným labkám úžasné super-schopnosti a z Labkovej patroly sa stanú Mocné labky. Najmenšia členka bandy, Skye, je zrejme najšťastnejšia z celej partie, pretože získala obrovskú silu, vďaka ktorej by mohla lámať skaly. Ale skôr ako Mocné labky začnú svoje super-schopnosti využívať na pomoc ďalším obyvateľom Adventury city, musia si ich poriadne vyskúšať. V tom sa im bude snažiť zabrániť ich večný a neodbytný nepriateľ pán Humdinger. Bývalý starosta Adventure City, ktorý utiekol z väzenia sa spojil so šialenou vedkyňou menom Victoria. Tá tiež túži po čarovnom meteorite. Čo sa stane, keď títo dvaja zloduchovia získajú super-schopnosti? Celé Adventure City je v hroznom nebezpečenstve. Zvládnu mocné labky zachrániť svoje mesto a ich obyvateľov ?

TVORCA
Sci-fi, akčné, dobrodružné | 2023 | USA | 133 minút | od 12 rokov | anglicky so slovenskými titulkami
29.09. piatok – 18:00 hod
30.09. sobota – 18:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Premiéra: 28. 9. 2023
Réžia: Gareth Edwards
Scenár: Gareth Edwards, Chris Weitz
Kamera: Greig Fraser, Oren Soffer
Hudba: Hans Zimmer
Hrajú: Ralph Ineson, Gemma Chan, Allison Janney, John David Washington, Marc Menchaca, Sturgill Simpson, Ken Watanabe, Veronica Ngo a iní…
Žáner: Sci-fi, akčné, dobrodružné
Stopáž: 133 minút
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: 20th CENTURY Studios
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, ATMOS, IMAX 2D
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Film Tvorca od štúdií 20th Century Studios, New Regency a Entertainment One je epický akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej  budúcnosti. V réžii Garetha Edwardsa účinkujú John David Washington, Gemma Chan, Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Madeleine Yuna Voyles a Allison Janney.

Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil TVORCU, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa.

Režisér a spoluscenárista Gareth Edwards (“Rogue One: A Star Wars Story”, “Godzilla”) hovorí: “Načasovanie tohto filmu je neskutočné. Hoci sme tento film pripravovali roky, premiéru má vo fascinujúcom čase, keď náš svet zápasí s mnohými problémami a otázkami, ktoré sme chceli filmom riešiť – čo znamená byť človekom, či môže byť umelá inteligencia vedomá, otázky dobra a zla medzi umelou inteligenciou a medzi ľuďmi. Skutočne si myslím, že skúmanie týchto otázok je to, čo sci-fi robí najlepšie.”

program september 2023 – pdf (1,46 MB)

Program Kina Tekov Zlaté Moravce – október 2023

program – pdf (1,45 MB)