Polícia SR – Nitriansky kraj: Polícia SR – Nitriansky kraj:POLICAJTI ZADRŽALI A OBVINILI 33 ROČNÉHO MUŽA Z DROGOVEJ TRESTNEJ ČINNOSTI

zdroj / foto: 15. november 2023 | facebook.com | Polícia SR – Nitriansky kraj

POLICAJTI ZADRŽALI A OBVINILI 33 ROČNÉHO MUŽA Z DROGOVEJ TRESTNEJ ČINNOSTI 🤔

👮Policajti služby kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Nitre zadržali v Zlatých Moravciach muža podozrivého z drogovej trestnej činnosti, ktorý mal predávať tzv. „pervitín“ konzumentom v meste Zlaté Moravce a v jeho blízkom okolí.

🚗Pri prehliadke motorového vozidla a prehliadke bytu podozrivého policajti našli rôzne zabalenú bielu kryštalickú látku, z ktorej bolo podľa predbežného vyjadrenia znalcov možné pripraviť najmenej 37 dávok metamfetamínu a sušené rastlinné časti rastliny rodu Cannabis, z ktorých bolo možné pripraviť najmenej 3 dávky marihuany. Následným dokazovaním sa potvrdilo, že zadržaný muž je dôvodne podozrivý z predaja drog viacerým konzumentom.

✅Zadržanému mužovi vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Nitre vzniesol obvinenie pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. V prípade dokázania viny hrozí v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

❗️Po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov vyšetrovateľ predloží spis prokurátorovi s podnetom na vzatie obvineného do väzby.