Predseda vlády SR Eduard Heger v Zlatých Moravciach a nová ambulancia na poliklinike

Eduard Heger – predseda vlády SR 

🇸🇰 OTVORILI SME PRVÚ AMBULANCIU Z PLÁNU OBNOVY V ZLATÝCH MORAVCIACH 👍

👨‍⚕️ MUDr. Pavol Laurov je mladý všeobecný lekár a dovolím si tvrdiť, že aj príklad úspešného príbehu plánu obnovy. Práve vďaka príspevku na ambulanciu z plánu obnovy sa mohol vrátiť do Zlatých Moraviec, odkiaľ pochádza a otvoriť si ambulanciu.

☝️ Jeho slová, že „vďaka plánu obnovy môže pacient dostať zdravotnú starostlivosť v priestoroch, ktoré zodpovedajú 21. storočiu v ambulancii s najmodernejším diagnostickým vybavením“, hovoria za všetko.

✅️ Na podporu vzniku nových ambulancií ide z plánu obnovy viac než 10 miliónov eur a v roku 2023 plánujeme podporiť vznik najmenej 30 nových ambulancií. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dostalo 27 žiadostí o príspevok:

💊 19 všeobecných lekárov;
💊 8 pediatrov;
💊 z týchto žiadostí je 21 úspešných žiadateľov;
💊 postupne podpisujeme zmluvy;
💊 príspevok na jednu ambulanciu je až vyše 60 tisíc eur.

✅️ Nové ambulancie budeme podporovať každoročne až do roku 2025 a chcem vyzvať ďalších všeobecných lekárova a pediatrov, aby neváhali a do výzvy sa zapojili. Dnes sme boli v regióne, ktorý dlhodobo trpí nedostatkom všeobecných lekárov a zároveň je mnoho z nich v dôchodkovom veku. Práve takáto pomoc do našich regiónov výrazne zvýši úroveň nášho zdravotníctva.

Pretože Plán obnovy a odolnosti SR, to nie je 800 strán sľubov, to sme my všetci. A dnes znova vidíme ako dokáže reálne meniť životy k lepšiemu. ✌️

Viac informácií ➡️www.novaambulancia.sk

—> DISKUSIA – facebook.com

Všeobecná ambulancia pre dospelých, Zlaté Moravce, (PLZCH s.r.o.) MUDr. Pavol Laurov

Druh zariadenia:všeobecná ambulancia pre dospelých
Identifikátor:64-55055915-A0001
Odborné zameranie:všeobecné lekárstvo
Miesto prevádzkovania:Poliklinka
Bernolákova  2042/24
95301  Zlaté Moravce
Poisťovne:
Poskytovateľ:PLZCH s.r.o. Chyzerovecká  345/16
95301  Zlaté Moravce IČO: 55055915

Používateľ Televízia TA3 vysielal naživo.

TK premiéra SR E. Hegera a štátneho tajomníka Ministerstva zdravotníctva SR M. Palkoviča: Vláda rieši nedostatok ambulancií v regiónoch