M3GAN
– sci-fi / horor / thriller
12.01.23 štvrtok – 18:00 hod
13.01.23 piatok – 18:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Premiéra:
12. 1. 2023
Réžia: Gerard Johnstone
Scenár: Akela Cooper, James Wan
Kamera: Peter McCafrey, Simon Raby
Hrajú: Allison Williams, Violet McGraw, Ronny Chieng, Brian Jordan Alvarez, Jen Van Epps, Lori Dungey, Stephane Garneau-Monten
Žáner: sci-fi / horor / thriller
Stopáž: 101 min
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: UIP – Universal
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, 7.1
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami
Monopol do: 12. 1. 2026
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 15 rokov

Bábika M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Dokonale naprogramovaný stroj, ktorý môže byť najlepším priateľom dieťaťa a zároveň, čo je možno ešte dôležitejšie, dokonalým spojencom jeho rodičov. Jej tvorcom je Gemma (Allison Williams), brilantná technička, ktorá bábiku vyvíja pre poprednú hračkársku spoločnosť. Keď jej sestra a jej manžel náhle zahynú pri autonehode, do Gemminho života vstúpi jej osemročná neter Cady (Violet McGraw), ktorá nehodu prežila len s niekoľkými škrabancami. Keďže Gemma to s deťmi zúfalo nevie a traumatizovaná Cady potrebuje priateľov a trochu rozveseliť, stane sa ideálnym testovacím objektom pre prototyp bábiky M3GAN. Toto rozhodnutie bude mať ďalekosiahle dôsledky. Spočiatku ide všetko podľa plánu – Cady sa v spoločnosti svojej novej “priateľky” rýchlo zotavuje a otvára sa okolitému svetu. Pre Gemmu je vedomie, že existuje bytosť, ktorá sa o Gemmu stará, radí jej a vychováva ju ideálnym riešením. Bohužiaľ, prototypy bývajú technicky nedokonalé a môže sa na nich kedykoľvek hocičo pokaziť. Výnimočná bábika M3GAN, berie svoju úlohu veľmi zodpovedne a je ochotná urobiť čokoľvek, aby splnila svoje hlavné poslanie a tým je chrániť Cady. Robí to bez zaváhania a cez mŕtvoly.

“Keby som to chcel zjednodušiť, tak M3GAN je ako horor Annabelle skombinovaný s Terminátorom,” hovorí režisér James Wan a dodáva: “Fascinujú ma veci, ktoré vyzerajú úplne neškodne, pokojne, mierumilovne  a zrazu sa jednoducho… pokazia.” Čo iné by ste čakali od hororového režiséra, ktorý sa preslávil svojimi veľmi desivými filmami o bláznivých bábikách a posadnutých mníškach.