František zo Zlatých Moraviec: Priatelia moji, ťažko sa mi píšu tieto riadky…

Frantisek Gracz / 27.11.2022

Priatelia moji, ťažko sa mi píšu tieto riadky. Po vyčerpaní všetkých oficiálnych možností ako zabezpečiť ocinovi liečbu, ktorá mu preukázateľne zaberá, sa musíme spoľahnúť sami na seba a na pomoc iných, dobrých ľudí. Bližšie info v mamininom zdieľanom príspevku. V komentári uvádzam aj číslo účtu pre jednoduchšiu manipulaciu. Za každú pomoc aj zdieľanie vám veľmi pekne ďakujem.

Erika Bittnerová Gráczová / 27.11.2022


V živote každého z nás sa striedajú krajšie obdobia s tými horšími. Práve jedna z tých ťažkých chvíľ zasiahla aj našu rodinu – opakovane sa vrátilo onkologické ochorenie nášmu Františkovi. Nádej a dobrá správa je, že mu zaberá inovatívny liek OPDIVO. Zlou správou je, že nie je kategorizovaný a preplácaný zdravotnou poisťovňou. Všeobecná zdravotná poisťovňa nám 3x zamietla našu žiadosť o výnimku. Liečba je nákladná a je na 24 mesiacov. Mesačná dávka stojí na Slovensku 4 100,- €. Skúsili sme aj medializáciu nášho príbehu (link prikladáme nižšie), ale efekt bol nulový. Vzhľadom na tieto okolnosti bol založený darovací účet, na ktorý je možné prispieť symbolickou sumou a tak aspoň malým krokom pomôcť Ferkovi zvládnuť náročnú liečbu a zvýšiť šancu na dobrý život.

Ak by ste boli ochotní prispieť finančne, môžete tak urobiť zaslaním symbolickej sumy na darovací účet: SK04 0900 0000 0051 9279 8610 .
Pokiaľ ste sa dostali až sem, v mene celej rodiny vám veľmi pekne ďakujeme. Nakoľko vieme, že momentálna situácia každého z nás je zložitá a finančne nákladná, budeme veľmi vďační aj za prípadné zdieľanie.Pacient s rakovinou si už mesiace platí liečbu sám
Reportáž RTVS / 27.11.2022: