Anjelska Tamarka / Topolcianky / 04.11.2022

Rok 2022 sa nezadržateľne blíži ku koncu a ten nový pomaličky klope na dvere. No a čo všetkých zaručene poteší, keď sa rok s rokom stretá? Predsa nový kalendár. A ja pre vás jeden krásny mám!

Väčšina z vás ma už dobre pozná, no pre tých, ktorí nie, dovoľte mi predstaviť sa. Volám sa Tamarka Lerche a tento rok som dovŕšila päť rokov. Moja rodina a drahí priatelia tvrdia, že som slniečko, ktoré rozdáva radosť všade, kam príde. A nie len to, som ešte aj výnimočná.

Keď som bola malé bábätko lekári mi diagnostikovali Angelmanov syndróm. Ojedinelé genetické ochorenie mi odvtedy v živote spôsobuje veľkú šarapatu. Tak ako aj ostatné detičky, ktoré ním trpia, mám aj ja mentálne znevýhodnenie, nikdy sa nenaučím rozprávať a budem odkázaná na doživotnú starostlivosť. Choroba je nevyliečiteľná a jej príznaky je možné len zmierniť. Preto na sebe odmalička „makám“ a snažím sa robiť všetko, čo je v mojich silách. Cvičenia a terapie, ktoré absolvujem takmer každý deň, sú však finančne veľmi náročné.

Práve preto som si pre vás, spoločne s mojou šikovnou tetou Hankou Bielikovou a kamarátkou Katkou Rafajdusovou, pripravila super kalendár na rok 2023. Ten dostane každý z vás ako darček, ak sa rozhodne podporiť ma sumou 15€ (+ poštovné). Všetky získané peniažky mi pomôžu zabezpečiť terapie, ktoré pre svoj ďalší rozvoj nevyhnutne potrebujem.

Milí priatelia, okrem toho, že pri pohľade na kalendár visiaci na stene, budete vždy presne vedieť, aký je deň, zahreje vás aj pocit pri srdci, že ste prostredníctvom neho niekomu pomohli. A ten je, myslím, na nezaplatenie.

V prípade záujmu o kalendár, pošlite, prosím, správu na FB profil mojej maminy Veroniky Lerche alebo Anjelska Tamarka prípadne na mail: anjelskatamarka@gmail.com

alebo telefonicky: 0949 585 495

Srdečne vám ďakujem za pomoc, prípadne zdieľanie.

Vaša Tamarka