Polícia SR – Nitriansky kraj 

15.08.2022

ŽENA TROMFLA DESAŤ CHLAPOV

POLICAJTI POČAS VÍKENDU ODHALILI AŽ 11 VODIČOV, KTORÍ JAZDILI POD VPLYVOM ALKOHOLU A NAFÚKALI NAD JEDNO PROMILE. PIATI Z NICH HAVAROVALI

Dopravní policajti z Nitry boli vyslaní k dopravnej nehode, ktorá na stala v Nitre na Chrenovskej ulici. 24 ročný vodič viedol vozidlo Peugeot Boxer po parkovisku benzínovej pumpy, pričom sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a narazil do pravej zadnej časti odparkovaného vozidla Audi A3. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Nafúkal 0,60 mg/ alkoholu, čo predstavuje 1,25 promile. Tiež bolo zistené, že muž šoféroval bez vodičského oprávnenia.

Druhú dopravnú nehodu riešili dopravní policajti v obci Salka. 18 ročný mladík vozidla Ford Tranzit pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy a pri prejazde ľavotočivej zákruty zišiel s autom mimo cestu, kde narazil do oplotenia rodinného domu. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Nafúkal 0,93 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,94 promile.

K tretej dopravnej nehode boli policajti vyslaní do obce Nové Sady, Sila v nitrianskom okrese. 34 ročný vodič bez vodičského oprávnenia viedol vozidlo Peugeot Boxer, ktorého sa zmocnil bez súhlasu majiteľa a pri vchádzaní na hlavnú cestu nedal pravdepodobne prednosť idúcemu nákladnému vozidlu. Vodič bol podrobený dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 1,05 mg/l alkoholu, čo predstavuje 2,19 promile.

Štvrtú dopravnú nehodu riešili policajti medzi obcami Bátovce a Drženice časť Kmeťovce. 36 ročný vodič Mercedesu Benz pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a s autom vyšiel mimo cestu, kde narazil do svahu priekopy a betónového stĺpu. Muža policajti podrobili dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Nafúkal 1,27 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,65 promile.

K piatej dopravnej nehode boli policajti vyslaní v Nitre na Mudrochovej ulici. 36 ročná žena sa pravdepodobne plne nevenovala vedeniu vozidla a narazila do zadnej časti odparkovaného Fiata Ducato a v jazde pokračovala ďalej. Spätným zrkadlom narazila do zaparkovaného vozidla Citröen Jumpy. Policajti vodičku podrobili dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Nafúkala 1,42 mg/l, čo predstavuje 2,96 promile.

Policajti počas služby odhalili aj ďalších vodičov, ktorí šoférovali opití. Ide o týchto previnilcov:

61 ročný vodič v Nitre nafúkal 1,10 promile
25 ročný vodič v Štúrove nafúkal 1,21 promile,
24 ročný vodič v obci Jasová nafúkal 1,31 promile,
20 ročný muž v Nových Zámkoch nafúkal 1,60 promile,
30 ročný vodič v Zlatých Moravciach nafúkal 1,90 promile,
31 ročný vodič v obci Žihárec jazdil v čase, kedy mal uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

Všetci vodiči skončili v policajnej cele a na krku majú trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

JAZDITE ZODPOVEDNE!