Agrokomplex Nitra – kalendár výstav marec 2023

Starožitnícke trhy

25.03.2023 | sobota | 06:00 – 12:00 hod | Starožitnícke a Gazdovské trhy Nitra

Starožitnícke trhy organizuje spoločnosť ANTIK FLOWER v spolupráci s výstaviskom Agrokomplex. Burza slúži na predaj starožitností a zberateľských predmetov, mincí, známok, odznakov, obrazov, keramiky, porcelánu, nábytku (komody, hodiny) a mnoho ďalšieho. Súčasťou burzy starožitností sú aj gazdovské trhy. Koná sa raz do mesiaca, vždy v sobotu od 6:00 do 12:00. Termíny v roku 2023: 21.1., 25.2., 25.3., 22.4., 27.5., 24.6., 22.7., 26.8., 23.9., 21.10., 25.11., 16.12.
Cenník
Vstupné: 3€
Parkovné: 3€
Prenájom stola: 6€
Otváracie hodiny
Vstup pre návštevníkov: 6:00 – 12:00 hod.
Prevzatie stolov a plochy: 4:00 – 6:00
viac info –> Starožitnícke a Gazdovské trhy Nitra

Knižný deň v SPM

25.03.2023 | sobota | 09:00 – 16:30 hod | Knižný deň v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre

Dejiny Slovenska sú úzko späté s poľnohospodárstvom. Po stáročia naši predkovia využívali krajinu pod Tatrami na poľnohospodárske účely, postupne zdokonaľovali svoje postupy a technológie, aby dopestovali úrodu. A tak sa z primitívnych nástrojov stali postupom stáročí čoraz prepracovanejšie poľnohospodárske techniky a stroje. Výsada rozprávať tento príbeh pripadla nášmu múzeu.

Čo u nás uvidíte a zažijete

Uvidíte a vypočujete si príbeh o tom, ako sa naši predkovia usadili, začali pestovať prvé plodiny a chovať prvé domáce zvieratá. Dozviete sa napríklad, ako uchovávali potraviny, ako sa mlelo obilie alebo ako šikovne chytali naši predkovia ryby. Na vlastné oči tiež uvidíte praveké ľadové korčule. Vaša cesta však len začína.

V rámci sprievodu sa dostanete do pavilónu poľnohospodárskej techniky. Duša nejedného malého aj veľkého chlapca zajasá, keď uvidí na jednom mieste vyše desiatku traktorov. Od tých najstarších, akými sú parné oračky, až po známe Zetory. Nesmieme však zabudnúť na pluhy, mláťačky a ďalšie výdobytky poľnohospodárskej techniky.

Pomyselnou čerešničkou na torte pre návštevníkov je hangár. Uvidíte v ňom legendárneho čmeliaka, práškovací vrtuľník a jedno malé veľké prekvapenie.

Ak vás po toľkom chodení rozbolia nohy, navrhujeme aktívny oddych. Jazdu Nitrianskou poľnou železnicou! Tá vás odvezie okruhom cez náš skanzen a isto vo vás vzbudí zvedavosť, čo všetko sa skrýva v tých starých domčekoch. Preto, keď si pri jazde trocha oddýchnete, budeme ďalej pokračovať v prehliadke po skanzene. Postupne tak navštívite a uvidíte, ako to vyzeralo v škole kedysi, ako to vyzeralo v mlyne alebo v lisovni oleja. Z nášho múzea tak budete odchádzať síce mierne nachodení, zato však plní zážitkov a vedomostí.

Ako dlho trvá prehliadka?

Dĺžka prehliadky sa líši podľa toho, čo všetko chcete vidieť a zažiť. Prehliadka múzea resp. skanzenu trvá zhruba hodinu. Prehliadka múzea spoločne so skanzenom cca. 2 až 2,5 hodiny. Záleží ako veľmi sa ponáhľate a ako veľmi ste zvedaví. Jazda Nitrianskou poľnou železnicou trvá zhruba 10 – 15 minút.

Koľko stojí vstup do múzea?

Cena lístka začína od 4€ pre dospelých a 2€ pre deti. Viac sa dozviete v našom cenníku.

Kedy sme otvorení?

V súčasnosti sme otvorení v utorok až štvrtok, kedy robíme skupinové prehliadky (min. 5 ľudí) ľudí o 9:00, 11:00 a 13:00.

Pre viac informácií volajte na telefónne číslo +421 911 404 001 (pokiaľ sa nedovoláte, volajte na číslo +421 902 969 600 alebo píšte na muzeum@spmnitra.sk.

Kde nás nájdete?

Slovenské poľnohospodárske múzeum sa nachádza na adrese: Dlhá 92, 950 50  Nitra.

GPS súradnice:
48˚ 18′ 12,78″ S
18˚ 06′ 52,53″ V

MHD č. 6812, 1415, 3032, výstupná zastávka „Gorazdova“ (konečná)
MHD č. 19, výstupná zastávka „Gorazdova“ (MHD pokračuje smer Janíkovce)

viac info –> Knižný deň v SPM
viac info –> facebook.com

Burza exotov a Farmárske trhy

26.03.2023 | nedeľa | 04:00 – 10:00 hod | Burza exotov a Farmárske trhy

Skoré nedeľné ráno 26.3. bude na výstavisku Agrokomplex patriť Burze exotov a Farmárskym trhom. Burza exotov je určená na predaj exotického a okrasného vtáctva, holubov, hydiny, králikov, drobných hlodavcov, terárijných zvierat a akváriových rýb. 🚶 Vstup pre peších bude cez hlavnú bránu a pokladňu pri pavilóne G od 4:30 do 10:00 🚗 Vjazd autom bude cez bránu B3 od 4:00 hod. do 10:00 hod a cez bránu B2 od 5:30 do 10:00 hod.

Vstupné: 2,- €
Parkovací lístok osobný automobil: 3,- €
Parkovací lístok autobus: 20,- €
Vstup voľný: Občania s preukazom ŤZP /preukaz s červeným prúžkom/ Deti do začatia školskej dochádzky /do 6 rokov/ v sprievode rodiča
viac info –> Burza exotov a Farmárske trhy

KARIÉRA EXPO

29.03.2023 | streda | 09:00 – 19:00 hod | Kariéra EXPO

Mesto Nitra bude hostiť 29. marca 2023 v priestoroch výstaviska Agrokomplex jedno z najväčších kariérnych podujatí – Kariéra EXPO.

Ak túžite po poriadnej životnej zmene, končíte školu alebo si hľadáte svoju prvú pracovnú príležitosť, príďte na Kariéra EXPO Nitra. Využite príležitosť stretnúť tých najlepších zamestnávateľov v regióne, ku ktorým sa možno inak nedostanete.
Stačí sa len zaregistrovať, vstup na podujatie je úplne ZADARMO. https://karieraexpo.zoznam.sk/registracia/
Súčasťou podujatia je aj konferencia. Aj tento rok vás čaká bohatý sprievodný program, môžete sa tešiť na množstvo inšpiratívnych prednášok, modelové rozhovory, ktoré pomôžu odbúrať obavy z pohovoru, otestovať si jazykové či IT zručnosti, alebo si vytvoriť profesionálnu fotografiu na CV.

Medzi vystavovateľmi nebudú chýbať lokálne ani popredné svetové spoločnosti. Spoznajte zamestnávateľov, ktorí sú špičkou v oblasti IT, ľudských zdrojov, automotive, technológií a ďalších odvetví. „Nitriansky kraj patrí dlhodobo medzi regióny s najnižšou nezamestnanosťou. Pôsobí tu veľa významných zamestnávateľov, najmä v oblasti priemyslu. Viaceré spoločnosti sa tu plánujú v blízkej dobe rozrastať a naberať nových zamestnancov. Pracovných príležitostí je stále veľa a uchádzačov na ich obsadenie je nedostatok. Zamestnávatelia sú tak nútení hľadať spôsoby, ako získať vhodných kandidátov. Jednou z možností je aj posilňovanie zamestnávateľskej značky. Práve veľtrh práce Kariéra EXPO ponúka možnosť pre zamestnávateľov, ktorí môžu formou osobného kontaktu s návštevníkmi presvedčiť kandidátov, že práve oni sú pre nich tou správnou voľbou,” uvádza Peter Libuša, CEO portálu Kariéra.sk.

Viac informácií na:
https://karieraexpo.sk/
https://www.facebook.com/kariera.sk

Caravan Bike Travel

30.03.2023 | štvrtok | 09:00 – 18:00 hod | Caravan Bike Travel – veľtrh
31.03.2023 | piatok | 09:00 – 18:00 hod |
01.04.2023 | sobota | 09:00 – 18:00 hod |
02.04.2023 | nedeľa | 09:00 – 18:00 hod |

Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu – Sviatok karavaningu, kempingu, bicyklovania a turistiky Hlavná výhra: Karaván Tabbert Rossini 450 TD Finest Edition v hodnote 30.000 €! +100 ďalších výhier (žrebujeme vstupenky ale aj špeciálne žreby)

Od 30. marca do 2. apríla 2023 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre uskutoční druhý ročník medzinárodného veľtrhu Caravan Bike Travel!

Po mimoriadnom úspechu prvého ročníka sme veľtrh tento rok ešte rozšírili a do Nitry pozvali všetky renomované karavanistické značky. Oplatí sa prísť, čaká vás tak ešte viac vystavovateľov a zaujímavostí zo sveta cestovania.

Pre karavany a obytné prívesy sú pripravené tri vzájomne prepojené pavilóny, kde na ploche takmer 10000 m​² nájdete celú ponuka značiek dostupných na SK trhu. Adria, Hymer, Weinsberg, Knaus, či iné TOP brandy do Nitry privezú celú svoju paletu aktuálnych modelov. Dobrá správa je, že na výstave bude možné ktorýkoľvek z nich si priamo zakúpiť alebo objednať.
Štvrtý pavilón je venovaný kempovaniu, vanlife životnému štýlu a cestovaniu. V takomto duchu sa ponesie aj prezentácia Overland festivalu. Pohodlne sa tu môžete usadiť pri čerstvej kávičke a vychutnať si cestovateľský film, alebo vypočuť prednášku na zaujímavú tému. Spoločne s Overlandom je pavilón venovaný kategórii Travel, kde svoje prezentácie chystajú kempy, regionálne združenia cestovného ruchu, jednotlivé kraje a cestovné kancelárie. Tu môžete objaviť turisticky atraktívne kúty Slovenska ale aj okolitých krajín, kam sa oplatí vyraziť na dovolenku či na výlet.

Okrem toho na veľtrhu CBT nájdete aj rôzne karavanistické eshopy, predajcov náhradných dielov, bicyklov a turistických potrieb. Môžete si tu nakúpiť pred sezónou všetko, čo potrebujete a to za výhodné veľtržné ceny!

Oplatí sa prísť do Nitry, tešíme sa na Vás na Caravan Bike Travel 2023!

Cenník vstupeniek
Dospelá osoba: 8,- €
Dieťa: 4,- €
Rodinná vstupenka (2 dospelí + 2 deti): 20,- €
ZŤP: 0,- €

Vyhnite sa čakaniu v rade pred pokladňou, zakúpte si vstupenku online a hrajte o skvelé ceny s GoCamping. Predpredaj vstupenky cez aplikáciu alebo na webe: Aktívny link čoskoro.

Stellplatz:
• ​Prenájom miesta v karavanovom mestečku – 25 €/deň bez elektriny
• Prenájom miesta v karavanovom mestečku – 30€/deň s elektrinou (obmedzenie na 7kWh)

viac info –> Caravan Bike Travel – veľtrh
viac info –> facebook.com