ABIGAIL
horor | 2024 | USA | 109 min. | od 18 rokov | anglicky so slovenskými titulkami

18.04.24 štvrtok – 19:00 hod
19.04.24 piatok – 19:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Premiéra: 18. 4. 2024
Réžia: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Scenár: Stephen Shields, Guy Busick
Kamera: Aaron Morton
Hudba: Brian Tyler
Hrajú: Melissa Barrera, Dan Stevens, Alisha Weir, Kathryn Newton, William Catlett, Kevin Durand, Angus Cloud, Giancarlo Esposito
Žáner: horor
Stopáž: 109 min.
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2024
Štúdio: UIP – Universal
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, 7.1
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami
Monopol do: 18.4.2027

Banda zločincov proti malému dievčatku, ktoré uniesli kvôli výkupnému. Nie je výsledok takéhoto boja vopred známy? Nezabúdajte, že deti môžu byť niekedy skutočné monštrá. Tvorcovia hororovej lahôdky Nevesta na zabitie natočili ďalší film, v ktorom sa role mačky a myši nečakane obrátia.

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku.

Podobne ako v predchádzajúcom filme tvorivej dvojice Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, horore Nevesta na zabitie, aj v Abigail tečú potoky krvi. “Tento film je rozhodne náš najkrvavejší. Počas nakrúcania sme dokonca cítili potrebu ospravedlniť sa za to našim hercom. Na druhej strane, tento druh filmu to má zapísané priamo vo svojej DNA. Je to dosť extrémne, ale stále zábavné,” hovorí režisér Gillett.