🎯 Zhrnutie priebehu 10. kola ZM softových líg v novom formáte tu 👇🎯 4.2.2023 – 10. kolo ZMŠL

zdroj: 10.02.2023 | facebook.com | Šípkarsky klub Zlaté Moravce

Desiate kolo zlatomoraveckých líg sme ako vždy začínali najskôr IV. ligou, ktorá bola v tomto kole spojená s III. ligou /4 hráči/, čo dalo dokopy 20 hráčov, kde sa hral obojstranný pavúk /A- na 3VL, B- na 2VL/. Prvýkrát si prišli zahádzať hráči Richard Vodný a Roman Beda, uspešnejším bol najmä druhý menovaný, ktorý pri svojej premiére zaknihoval 3 víťazné zápasy. S podmienkami sa najlepšie vysporiadal starý harcovník Roman Merčiak st., ktorý zvládol turnaj bez prehry, čo ho v 3. lige katapultovalo na čelo tabuľky. Druhý skončil Moňo Marian Polc, ktorý potvrdil formu a je zaslúžene jednotkou IV. ligy. Tretí skončil Francesco, ktorý to potiahol do A-finále, ale potom sa stroj zasekol a bolo dobojované. Štvrtý skončil Ľuboš Vnad, ktorý pri svojej tretej účasti v tejto dekáde dosiahol svoj najlepší výsledok a vidieť, že sa približuje k tomu najlepšiemu na tejto úrovni. Pozícia 5-6 patrila treťoligistom Harvymu a Jožkovi Chrenovi, kde chalani potvrdili vyššiu úroveň a od tejto pozície sa zoradil zostatok štvrtej ligy. Do najlepšej osmičky turnaja sa podarilo prebojovať ešte dvojke štvrtej ligy Motýľovi a šestke Jankovi Tonkovičovi.

O hodinku neskôr začala druhá liga, ktorá sa hrala takmer v kompletnom zložení, keď chýbal len ten „najpovolanejší“ – jednička II.  ligy ASP. Finále si zahrali dvojka Juraj Valný s trojkou ligy Jurajom Hlavatým, zápas skončil najtesnejším rozdielom 3:2, keď Valný potvrdil lepšie postavenie v celkovej tabuľke. Štvorka ligy Ľuboš Zvonár Slosjár nezvládol súboj o tretie miesto, keď prehral 1:3 s Paťom Klasom, ktorý je stále na barážovej pozícii smerom o súťaž nižšie a čakajú ho v posledných kolách ešte veľké záchranárske práce.

Ďalšou súťažou, ktorá sa hrala v časovom poradí dňa bola ženská súťaž s účasťou štyroch hráčok, ktoré si zahrali v jednej skupine, kde bez straty legu potvrdila líderskú pozíciu jednotka ligy Danka Kollárová. Na druhom mieste s jednou prehrou na konte skončila priebežne druhá Janka Škulová, na ďalších miestach sa umiestnili Aďka a Majka.

Na záver večera sa hrala naša najlepšia súťaž v sedemčlennom zložení, čo je vlastne „kompletka“. V tejto lige si ide vlastný svet Dávid Ševce, ktorý vyhral piaty turnaj a potvrdil post suverénnej jednotky ZM, keď vo finále turnaja vyhral s dvojkou ligy Vladimírom Jakubíkom 4:1. Súboj o tretie miesto vyhral Oliver Novotný 4:3 nad Milanom Ševcem, ktorý hrá o tretie miesto a Oliver o záchranu.  Do konca dekády nás čakajú ešte tri kolá a o zábavu je v každej lige  postarané, tak kto môže, hor sa za nami baviť sa športom, čo baví celý svet.

Tabuľka softy

Najbližšie hráme

Najbližší turnaj I. ligy sa odohrá v sobotu 11.2.2023 od 20.30 hod., II. ligy od 19.30 hod., III. ligy od 18.00 hod, IV. ligy – súťaž, ktorá je otvorená pre každého hráča od 17.30 hod. a ženskej ligy, ktorá je takisto otvorená pre každú hráčku od +-20.00 hod. kde koniec registrácie je pre všetky súťaže o 17.15 hod., kde pokiaľ hráč/ka nie je v klube je možnosť sa registrovať v skupine na msg.