PRÍZRAK V BENÁTKACH
detektívka, thriller | 2023 | USA | 103 minút | od 12 rokov | slovenské titulky
19.09. utorok – 18:00 hod
20.09. streda – 18:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Premiéra: 14. 9. 2023
Réžia: Kenneth Branagh
Scenár: Michael Green podľa románu Agathy Christie
Kamera: Haris Zambarloukos
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrajú: Kelly Reilly, Kenneth Branagh, Michelle Yeoh, Jamie Dornan , Emma Laird, Tina Fey, Ariadne Oliver, Kyle Allen, Camille Cottin , Riccardo Scamarcio, Amir El-Masry, Jude Hill, Ali Khan
Žáner: detektívka, thriller
Stopáž: 103 minút
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: 20th CENTURY Studios
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, ATMOS, IMAX 2D
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 12 rokov

Prízrak v Benátkach je znepokojivý nadprirodzený thriller na motívy románu Agathy Christie Halloweensky večierok. Film opäť režíruje Kenneth Brannagh ktorý si aj zahral už po tretíkrát slávneho detektíva Hercula Poirota. Vo filme sa predstaví skvelý herecký ansámbel stvárňujúci nezabudnuteľné postavy: Kyle Allen, Kenneth Branagh, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio, Michelle Yeoh.

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev.