ANT-MAN A WASP: QUANTUMANIA
– Sci-fi, akčné, dobrodružné

16.02.23 štvrtok – 18:00 hod
17.02.23 piatok – 19:00 hod
18.02.23 sobota – 19:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€Premiéra: 16. 2. 2023
Réžia: Peyton Reed
Scenár: Jack Kirby, Jeff Loveness
Kamera: Bill Pope
Hudba: Christophe Beck
Hrajú: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Kathryn Newton, Jonathan Majors a iní…
Hrajú (hlasy): V slovenskom znení: Vladimír Kobielsky, Lucia Hurajová, Peter Rúfus, Tatiana Kulíšková, Alžbeta Dvoranová, Přemysl Boublík, Marek Majeský, Juraj Predmerský, Alena Pajtinková, Lukáš Dóza, Stano Král, Roman Pomajbo a ďalší…
Žáner: Sci-fi, akčné, dobrodružné
Stopáž: 124 minút
Zem vzniku: USA
Rok výroby: 2023
Štúdio: Marvel Studios
Formát: 2D a 3D DCP, 3D IMAX, zvuk 5.1 a 7.1, ATMOS
Jazyková verzia: slovenský dabing (2D, 3D), anglicky so slovenskými titulkami
Monopol do: 15.2.2025
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 12 rokov

Vo filme ANT-MAN A WASP: QUANTUMANIA, ktorý oficiálne odštartuje piatu fázu Marvel Cinematic Universe, sa superhrdinovia a  partneri Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) vrátia, aby pokračovali vo svojich dobrodružstvách ako Ant-Man a Wasp. Spolu s Hopeinými rodičmi Hankom Pymom (Michael Douglas) a Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeiffer) sa ocitnú na prieskume Quantum Realm,  v kontakte s novými podivnými tvormi a vydávajú sa na dobrodružstvo, ktoré ich posunie za hranice toho, čo si mysleli, že je možné.

Rýchle dobrodružstvo na veľkom plátne, ktoré štartuje piatu fázu filmového sveta Marvelu, je plné akcie a humoru, presne ingrediencie na, ktoré fanúšikovia MCU čakajú. “Filmy o Ant-Manovi boli vždy aj o rodine,” hovorí režisér Peyton Reed. “V Quantumánii” prehlbujeme a komplikujeme rodinnú dynamiku. V prvých dvoch filmoch sme sa ponorili do Kvantovej ríše a tentoraz sme chceli dať filmu úplne iný vzhľad: Je to epický zážitok. ” V stávke je veľa, dodáva Reed – “Ant-Man a Wasp: Qantumania” pripravuje pôdu pre niekoľko nasledujúcich filmov. “To bolo pre mňa nesmierne vzrušujúce,” hovorí. “Vytvorenie Kvantovej ríše – to je ultimátny akt stvorenia sveta. Ide o to, že idú do Kvantovej ríše ešte ďalej, než sme videli v predchádzajúcich filmoch. Museli sme vytvoriť nielen vzhľad týchto miest a civilizácií, museli sme vytvoriť vnútornú logiku a históriu a potom ich zaľudniť všetkými týmito bytosťami a štruktúrami.