KRÁĽOVSTVO PLANÉTY OPÍC
Sci-fi, akčné, dobrodružné | 2024 | USA | 144 min. | od 12 rokov |  anglicky so slovenskými titulkami
11.05.24 sobota – 19:00 hod
12.05.24 nedeľa – 19:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

PREMIÉRA: 9. 5. 2024
RÉŽIA: Wes Ball
SCENÁR: Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver a Patrick Aison
KAMERA: Gyula Pados
HUDBA: John Paesano
HRAJÚ: Owen Teague, Freya Allan, Kevin Durand, Peter Macon, William H.Macy
ŽÁNER: Sci-fi, akčné, dobrodružné
STOPÁŽ: 144 minút
ZEM VZNIKU: USA
ROK VÝROBY: 2024
ŠTÚDIO: 20th CENTURY Studios
FORMÁT: 2D DCP, zvuk 5.1, 2D IMAX
JAZYKOVÁ VERZIA: anglicky so slovenskými titulkami

Do kín prichádza nové pokračovanie slávnej dobrodružnej sci-fi série z planéty opíc s názvom Kráľovstvo planéty opíc, ktorá sa odohráva niekoľko generácií v budúcnosti po Cézarovej vláde, v ktorej sú opice dominantným druhom žijúcim v harmónii a ľudia sa obmedzili na život na periférii.

Zatiaľ čo nový tyranský opičí vodca buduje svoju ríšu, jeden mladý opičiak podnikne strastiplnú cestu, ktorá ho prinúti spochybniť všetko, čo vedel o minulosti, a urobiť rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť opíc aj ľudí. Film prináša nové postavy a dejové línie, ale pre fanúšikov série sú tu odkazy na Caesara, ktorého režisér filmu Wes Ball nazýva “jedným z najväčších protagonistov v dejinách filmu”. “Caesar je v tomto novom filme duchovne prítomný vo všetkom,” vysvetľuje Ball. “Jeho myšlienky morálky a slušnosti a jeho vzťah k ľuďom – to všetko je skúmané takmer mýtickou optikou, ktorá je podľa mňa vzrušujúca.”

Zatiaľ čo film “Vojna o planétu opíc” bola príbehom o Mojžišovi s Caesarom, vodcom s ťarchou sveta na pleciach, ktorý trpí za svoj ľud a nakoniec ho dopraví do zasľúbenej zeme, tento film je o objavovaní. Je to príbeh o dospievaní a dobrodružstvo odohrávajúce sa vo vyspelom vesmíre, kde môžeme vidieť rozklad a to, ako si príroda znovu získala zem. “Myslel som si, že by bolo naozaj zábavné vidieť, ako sa náš svet stane, keď ľudia v podstate zmiznú,” vysvetľuje Ball, “a prostredie v pozostatkoch nášho sveta.

Páčila sa mi myšlienka, že budovy a vôbec to, čo z nich zostalo, sa rozpadá a sklo už neexistuje, pretože sa všetko rozpadlo eróziou a časom. Páčila sa mi myšlienka, že svet sa opäť mení na túto krajinu, ktorá je vlastne budovami, ktoré sú teraz zarastené stromami.”