Lokalita: Tokaj
18.04.2024
Na predaj jedinečné Tokajské vinice aj s celou firmou


Ponúkame na predaj lukratívne vinice v najmenšej a najvýznamnejšej vinárskej oblasti na Slovensku. Ponuka predstavuje oblasť 19,17 ha, na ktorých je vysadených dokopy 95 440 ks sadeníc tradičných Tokajských odrôd hrozna: Furmint, Lipovina, Muškát žltý a Zeta.

Celková zapojenosť vinohradu je 99,54%. Súčasťou predaja viníc je aj celá firma, ktorá vinice vlastní a majetok firmy (vinohradnícky traktor s náradím na ošetrovanie vinohradu značky Braun a trojročný automobil VW Tiguan na prepravu materiálu a osôb). Firma má tiež vypracovaný projekt na komplexné vinárstvo vrátane výroby a tufových pivníc, pričom realizácia projektu by stála zhruba 1,5 milióna € a zvládla by spracovať až 500 ton hrozna.

Vinice:
‌Celková plocha pozemku: 19,17 ha
IS: vlastná studňa, elektrina
Prístupová komunikácia: K pozemku vedie spevnená asfaltová cesta, ktorá je vo vlastníctve obce

Lokalita:
Tokaj, prezývaný aj Slovenské Toskánsko je veľmi vzácna vinohradnícka oblasť, ktorá sa rozprestiera na celkovej rozlohe 907 ha a očarí vás svojimi scenériami viníc, lahodným tokajským vínom a jedinečnou atmosférou tokajských tufových pivníc. Pri obci Malá Tŕna a Černochov navyše stojí dominanta Tokaja, 12 metrov vysoká vyhliadková veža zaujímavá svojím tvarom pripomínajúca drevený sud. Ponúkaný vinohrad sa nachádza v katastrálnom území obce Slovenské Nové Mesto v okrese Trebišov, ktorý je v tesnej blízkosti hraničného priechodu s Maďarskom a neďaleko vinice môžete nájsť napríklad známe vinárstvo Chateau Grand Bari.

Názor makléra:
Ponuka Tokajských viníc je snom každého bohéma. Málokto sa môže pochváliť tým, že vlastní viac ako 19 ha viníc v natoľko vzácnej lokalite, navyše ak existuje vidina výstavby vlastného vinárstva s potenciálom byť výkladnou skriňou regiónu. Investičný, ako aj dotačný potenciál ponuky je charakteristický najmä z dlhodobého hľadiska. Možnosť vybudovania vlastnej značky s označením známej Tokajskej odrody, alokácie eurodotácií a rastúci záujem zahraničných investorov predstavujú najväčšie benefity ponuky, avšak pravého milovníka vína rozhodne nadchne neopísateľná atmosféra a scenéria viníc.

‌Cena: 945.000€
Branislav Šimon – 0919181143
Viac info / foto / kontakt: bazos.sk

REALITY – na predaj:

Na predaj útulný a moderný 2 izbový byt v novostavbe

Na predaj rozprávková chalupa v srdci Bielych Karpát

Na predaj výnimočný s citom a vkusom zariadený 4 izbový dom

Na predaj 2-izbový byt s výbornou polohou v blízkosti centra mesta

Na predaj luxusný zrubový rodinný dom

Na predaj slnečný majer. Top investícia v krásnom prostredí.

Na predaj chalupa neďaleko lyžiarskeho strediska

Na predaj slnečný 2,5 izbový byt v centre mesta

Rezidencia Taura – bývanie s novým príbehom

Na predaj krásny vidiecky dom s rozsiahlym pozemkom