Návšteva prezidentky SR Zuzany Čaputovej v Topoľčiankach

Program prezidentky SR Zuzany Čaputovej 17.04.2024.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívi v stredu 17. apríla v rámci svojho regionálneho výjazdu Vráble, Klasov a Topoľčianky. Program začne prezidentka rokovaním s primátorom Vrábeľ a stretnutím s osobnosťami regiónu. Prezidentka navštívi aj firmu Švec Group a Zariadenie sociálnych služieb Kreativ Klasov. Pokračovať bude prehliadkou zámku Topoľčianky a národného žrebčína.

Program:
09.00 Stretnutie s primátorom Vrábeľ a s osobnosťami regiónu – fototermín Vráble, mestský úrad, Hlavná 36
10.30 Návšteva Kreativ Klasov: Zariadenie sociálnych služieb – fototermín Klasov, Hlavná 287
11.35 Prehliadka zámku Topoľčianky – fototermín Topoľčianky, Parková 1
13.15 Mediálne vyhlásenie prezidentky SR Topoľčianky, zámok
13.30 Prehliadka Národného žrebčína Topoľčianky – fototermín Topoľčianky, Parková 1

Zuzana Čaputová 

Moje rozlúčkové návštevy neprebiehajú len u našich zahraničných susedov a partnerov, ale aj v regiónoch Slovenska. Budúci týždeň budem úradovať z Košíc a navštívim aj viaceré iné mestá a obce na východnom Slovensku. Dnes som navštívila Vráble, Klasov a Topoľčianky.

Vráble majú bohatú vinársku tradíciu, dnes sú ale prevažne priemyselným mestom a jeho najväčším ekonomickým segmentom sú dodávatelia pre automobilový priemysel. V jednom z nich, v holdingu Švec Group, sme si malú časť výroby pozreli. Okrem najmodernejšieho skladu a inovačného laboratória ma zaujala aj srdcovka majiteľa holdingu, písací stroj pre nevidiacich. Ročne vyrobia 600 kusov, ktoré vyvážajú do 30 krajín a predávajú za cenu nákladov.

S primátorom Vrábeľ som sa rozprávala o situácii samospráv, o potenciáli menších miest prinášať inovácie v oblasti ochrany životného prostredia, ale tiež o dialógu s občanmi. Som rada aj za stretnutie s osobnosťami mesta Vráble z oblasti biznisu, kultúry, zdravotníctva, športu alebo životného prostredia. Je to presne ten typ stretnutí, pre ktoré hovorím, že verím Slovensku, pretože tu žijú oddaní, šikovní a kreatívni ľudia, ktorí ani v tejto náročnej dobe nestrácajú empatiu a chuť pomôcť svojej komunite, svojmu mestu aj nášmu Slovensku.

V obci Klasov som navštívila zariadenie sociálnych služieb, ktoré je veľmi oceňované za prístup ku svojim klientom – mladším, starším, ležiacim, čiastočne imobilným či takým, ktorí bývajú doma a starostlivosť dostávajú ambulantne. Ide o jednu z tém, do ktorej som za 5 rokov prenikla hlbšie a som rada, že vieme takýmto klientom poskytnúť odborný, moderný, individualizovaný a predovšetkým ľudský prístup.

Dnešnú návštevu regiónu sme zavŕšili v Topoľčiankach, ktoré sú známe predovšetkým krásnym kaštieľom a národným žrebčínom, ktorým nás pán riaditeľ previedol. Úplne rozumiem, prečo mal Topoľčianky náš prvý prezident Tomáš Garrigue Masaryk tak rád.

Národný žrebčín TopoľčiankyZ návštevy pani Prezidentky 17.4.2024.

Návšteva prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej v Národnom žrebčíne Topoľčianky

Dňa 17.4.2024 v rámci návštevy Topoľčianok zavítala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová do Národného žrebčína Topoľčianky, čím dodržala tradíciu založenú prvým československým prezidentom T.G. Masarykom, keď každý z bývalých československých a slovenských prezidentov navštívil Národný žrebčín.

Na nádvorí historickej jazdiarne hlavu štátu privítal riaditeľ Národného žrebčína Michal Horný. Po krátkom programe v jazdiarni s predvedením lipicanov v „Klasickej topoľčianskej škole“ nasledovala prehliadka stajni. Prezidentka sa živo zaujímala o históriu a súčasné poslanie jediného štátneho chovu koní na Slovensku.

Zaujal ju aj vzácny exemplár zrekonštruovaného historického kupé prvého československého prezidenta T.G. Masaryka, ktorý si osobne vyskúšala. Na záver sa podpísala do pamätnej knihy a z rúk riaditeľa Michala Horného si prevzala publikáciu Národného žrebčína na pamiatku od zamestnancov. Následne sa odfotografovala s jazdcami a zamestnancami Národného žrebčína.