Boy Kills World
Akčný, thriller | 115 min. | 2024 | USA, Nemecko | od 15 rokov
30.04.24 utorok – 19:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Réžia: Moritz Mohr
Hrajú:
Bill Skarsgård, Jessica Rothe, Michelle Dockery, Famke Janssen, Sharlto Copley, Brett Gelman, Isaiah Mustafa, Andrew Koji

Šialená akčná jazda

Strhujúca akčná jazda plná zábavy a irónie. Vychádzajúca hviezda Bill Skarsgård sa vydáva na cestu za pomstou ako nezastaviteľný nástroj smrti v dystopickej blízkej budúcnosti. Môže z hluchonemého chlapca vyrásť elitný zabijak? Môže! Keď ho poháňa pomsta vyšinutej tyranke, ktorá brutálne vyvraždí jeho rodinu a jemu nechá vyrezať jazyk a vypáliť ušné bubienky.

Choreografia akčných scén sa tu snúbi s krvavým baletom a dosahuje novú úroveň.

 Dej sa odohráva v takmer postapokalyptickej budúcnosti v meste, v ktorom žije a vládne skorumpovaná dynastia na čele s Hildou Van Der Koy. Práve ona mu zabila matku a sestru a jeho nechala navždy umlčať a ohluchnúť. Má jediné želanie a poslanie, vidieť ju zomierať v bolestiach. A urobí pre to čokoľvek.

Aby prežil, naučí sa čítať z pier. Aby sa pomstil, podstúpi drsný výcvik u tajomného šamana. Vedený hlasom zo svojej obľúbenej videohry z detstva sa stane nástrojom smrti, ktorý nič nezastaví.                A v predvečer jednej z Hildiných každoročných zábav, brutálneho zabíjania protivníkov, rozpúta krvavý masaker.