FENTASY
Thriler | 2024 | Slovensko | 85 min. | od 18 rokov | po slovensky
14.03.24 štvrtok – 18:00 hod
15.03.24 piatok – 19:30 hod
– vstupné: 5€ a 6€

Originálny názov: FENTASY
Krajina pôvodu: SVK
Rok výroby: 2024
Žáner: triler
Dĺžka: 85 min.
Jazyková verzia: OV (SK)
Odporúčaná prístupnosť: film je nevhodný pre maloletých do 18 rokov (obsahové deskriptory: závislosť)
Formát: 2D
Réžia: Samuel Vičan, Anastasia Hoppanová
Scenár: Anastasia Hoppanová
Hrajú: Kristína Kanátová, Noël Czuczor, David Švehlík, Viktória Šuplatová, Peter Ondrejička, Anna Jakab Rakovská, Tomáš Magát, Vladimír Jedľovský

Sofia nadovšetko miluje divoké párty. A to hlavne tie, na ktorých sú hlavným zdrojom zábavy látky silnejšie než alkohol. So svojim novým priateľom Pellerom, amatérskym chemikom, rozbieha lukratívny biznis. Keď sa totiž akákoľvek droga zmieša s fentanylom, jej účinky sa závratne znásobia. A takisto aj zisk.

Čo na tom, že ich nová droga sa pre mnohých stáva smrtiacim koktejlom, keď teraz vládnu pouličnej scéne. Eufóriu z rýchlo rastúceho bohatstva vystrieda kruté vytriezvenie. Ich úspech veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží, koľko životov to bude stáť.

Kriminálny thriller FENTASY je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali pred viac ako 10 rokmi na Slovensku. Extrémne silný syntetický opioid fentanyl si v súčasnosti ročne vezme desiatky tisíc životov.