Za medvedím cesnakom do Novej Vsi nad Žitavou… (VIDEO+INFO)

zdroj: 10. apríl 2023 | facebook.com | Naše Topoľčianky

Nová Ves nad Žitavou 

28. marec 2022  ·

Sezóna medvedieho cesnaku už začala. Túto prospešnú rastlinu nájdete aj u nás v parku. Prosíme ale návštevníkov parku aby svoje vozidlá parkovali pri ihrisku. Z Hlavnej ulice zabočíte smer športový areál, pri parkovisku je hneď bránka do parku.

Parkovanie v iných častiach obce, ako napr. vjazd do ZŠ, alebo pri MŠ nebude tolerované, blokujete tým prevádzku a tiež súkromné vjazdy do domov.
https://medvedicesnak.sk/

Nová Ves nad Žitavou

25. marec 2021  ·

Medvedí cesnak je zdravá a veľmi chutná bylinka. Má špecifickú osobitú korenistú vôňu, je výraznej cesnakovej chuti. Je skvelý na využitie v kuchyni a prospešný k nášmu zdraviu. U nás v parku sa byline mimoriadne darí, ibaže so zberom tejto zdravej rastlinky súvisí aj množstvo nežiadúcich javov. Preto prosíme návštevníkov parku, aby si brali z cesnaku iba vňate, aby nám nevytrhávali cesnak aj s koreňmi. Ďalej poprosíme o ohľaduplnosť k chránenej oblasti ktorou náš park je (3. stupeň ochrany). Okrem toho, množstvo návštevníkov parku, spôsobuje aj komplikácie pre našich občanov žijúcich v okolí.

Z toho dôvodu sme umiestnili tabuľu na príjazdovú cestu k parku. Tabuľa usmerňuje návštevníkov parku, aby svoje automobily odstavovali pri Športový areál, tam sa nachádza aj bránička do parku. Ďakujeme že nás rešpektujete 🍀👍