Veronika Lešš Zaťková

19. februára o 18:22  ·
Moji drahí bojovníci!!

Som veľmi vďačná Bohu, že existujete a že mi dodávate silu, keď ja už nevládzem.. Liečba v Dusseldorfe bola náročná, najmä 1.deň, keď mi robili biopsiu a ešte mi aj pichali do metastáz v pečeni onkolitické vírusy. Dali mi niečo od bolesti, no aj tak to trochu bolelo a mne ticho tiekli popri tom slzy. Mala som pocit, že už mám toho všetkého akurát dosť, aj tej bolesti, aj únavy, no vtedy som si pomyslela na vás, že koľko ľudí za mňa bojuje, koľkí sa modlia, posielajú peniaze a ja proste MUSÍM keď aj z posledných síl zabojovať…To som ešte nevedela, že o chvíľu ma z tých vírusov čaká obrovská nepríjemná triaška (ako prejav toho, že zaberali),trvala 20 min.a úplne ma vysilila. Ešte že som celý čas mala pri sebe anjela v podobe mojej sestry, ktorá mi dávala každú chvíľu slamkou piť:)

V tú noc som ostala pre istotu spať v nemocnici (inak sa na liečbu dochádza z hotela). Stala sa mi jedna veľmi milá vec, kedy som zrazu poobede dostala obrovskú chuť na jahody…vo februári 🙂 Predstavte si, že keď mi v ten večer priniesli nemocničnú večeru, boli na syrovom tanieri aj 2 🍓!!! :))) Brala som to ako milé UISTENIE OD BOHA, ŽE ON O MOJICH SNOCH A PRIANIACH VIE A CHCE ICH AJ SPLNIŤ:)

Ďalšie dni sa niesli v znamení vitamínových infúzií a hypertermických procedúr. Dovtedy som o tom nikdy nepočula, no hypertermia je zahrievanie nádorových buniek vonkajším teplom, ktoré to nemajú radi a ľahšie sa potom zničia.

No a nakoniec nadišla cesta späť, ktorú som vďaka vašim modlitbám zvládla..Na letiskách ma ako kráľovnú vyvážala na vozíku letisková asistenčná služba, takže som nikde nečakala a všade nás uprednostňovali. Do lietadla sme nastupovali úplne prví. Úsmevné potom bolo, keď nám povedali, že vystúpiť máme až úplne poslední…ako je napísané „prví budú poslední“ 😃 No inak som mala možnosť sa vyvaľovať cez 3 sedačky, čo bola veľká úľava pre moje kríže:)

Ďalšia tragikomická situácia nastala pri osobnej kontrole vecí. Pracovníci za prepážkou vždy s podozrením pozreli na moje brucho a ukázali mi, nech si vyhrniem tričko. Keď pod ním zbadali tehotenské nohavice, iba sa usmiali. Ja som sa usmiala naspäť a pomyslela si, že keby len vedeli, aké bábätká v tom bruchu mám….Z metastáz v pečeni mám totiž také veľké brucho, že vyzerám ako tehotná v 7.mesiaci (a to som sa tešila, že po 4 pôrodoch už nebudem nosiť pred sebou žiaden „súdok“😂

Dnes som bola na kontrole u môjho onkológa na Slovensku. Vravel, že mám veľmi zlé výsledky a rovno mi dal 2 transfúzie krvi..V pondelok sa s ním mám opäť stretnúť, budem vedieť viac. Chcem vám povedať, že normálne by ma veta“máte veľmi zlé výsledky“ riadne rozhádzala. No vďaka vašej podpore, ktorá mi umožnila začať liečbu v zahraničí, som to prijala pokojne s vedomím, že sme ešte len na začiatku. A ja verím, že bude stále lepšie a lepšie…

Ešte mi veľmi leží na srdci poďakovať vám všetkým, ktorí ste niekedy darovali krv. Od začiatku liečby som už musela dostať viacero transfúzii a vždy som bola pri nich dojatá, že nejaký neznámy človek mi takto zachraňuje život.. Darovať krv má obrovský význam!!!

Ešte raz vám ďakujem za všetko!!
Ste mi obrovskou oporou!
Veronika

Veronika Lešš Zaťková

23. februára o 19:41  ·
Moji drahí ďakujem!
Momentálne vám píšem z nemocnici na onkologii v BA, kde som kvôli zhoršujúcemu sa stavu.

Lekári zhodnotili, že stav je naozaj vážny a špecifikum metastáz melanómu je v tom, že ich nemá veľa ľudí a preto nie je vyvinutých veľa liekov na liečbu. Pre mňa ostáva na Slovensku len Imunoterapia Kejtrúda (ktorej účinky sa prejavia možno až o 3 mesiace, ak vôbec). A liečba v Dusseldorfe.

Kvôli vážnosti stavu mi dnes z Dusseldorfu odporučili zintenzívniť terapiu a chodiť na ňu každé 2 týždne, čo znamená náklady okolo 240tis.eur na rok!!

Tie peniaze vďaka vám sú už teraz na transparentnom účte, čo je neuveriteľné! Ja sama som už viac ráz chcela zbierku“stopnúť“(veď sme mali potrebovať max.150 000eur), no moja sestra mi vtedy veľmi múdro povedala, aby som dôverovala Bohu, že keď taký zázrak s peniazmi spravil a tak veľa sa nazbieralo, On vie prečo…

A presne to sa stalo, keď mi dnes oznámili, že vzhľadom na môj stav treba liečbu zintenzívniť..

Takže Boh sa opäť postaral:)

Chcem vám týmto ešte raz veľmi poďakovať v prvom rade za všetky vaše modlitby a krásne komentáre, ktoré má pohládzajú na srdci aj keď na ne nevládzem odpisovať. Ďakujeme za každé vaše jedno poslané euro a tiež za všetky vaše zdieľania môjho príbehu.

Prosím stojte pri mne aj naďalej a ja s vašou pomocou budem zo všetkých síl bojovať 🙂

Názov účtu: ZBIERKA NA LIEČBU-VERONIKA LEŠ
Č. účtu: SK06 0900 0000 0051 8738 4616
GIBASKBX

ZBIERKA NA LIEČBU-VERONIKA LEŠ – transparentneucty.sk

aktuálny stav na účte (28.02.2022 / 7:20 ) 249 369,41 €