NEROZLUČNÁ DVOJKA
animovaný | 2023 | Francúzsko / Španielsko / Belgicko | 90 min. | Nevhodné pre maloletých do 7 rokov S ( strach) | slovenský dabing
03.02.24 sobota – 16:00 hod
04.02.24 nedeľa – 16:00 hod
– vstupné: 5€ a 6€
Premiéra: 4.1.2024
Originálny názov: THE INSEPARABLES
Produkcia:  Francúzsko ,2023
Formát:  2.39 : 1, 2D
Jazyková úprava: Slovenský dabing 
Žáner: dobrodružný / komedie / animovaný
Minutáž: 85 minút
Prístupnosť:  
Scenár: Bob Barlen, Cal Brunker, Joel Cohen, Jérémie Degruson, Alec Sokolow, Matthieu Zeller
Réžia: Jérémie Degruson
V slovenskom znení: Štefan Richtárech, Ivana Kuxová, Juraj Predmerský, Ján Tréger, Dušan Szabo, Dárius Koči 

Za filmom stoja renomovaní scenáristi Joel Cohen nominovaný na Oskara za scenár k TOY STORY a dvojica, ktorá je za úspešnou Lapkovou patrolou vo filme: Bod Barlen scenárista a Cal Brucker scenárista a režisér Lapkovej Patroly vo filme.

Keď zhasnú svetlá v starom divadle v Central Parku, všetky bábky skutočne ožijú. Medzi nimi je aj dobromyseľný rytier Don, ktorý je unavený  hrať stále dookola blázna. Sníva o tom, že sa stane skutočným hrdinom! Jedného dňa získa odvahu žiť vlastný život a vydá sa objavovať veľký svet.

V parku mu náhodou skríži cestu DJ Doggie Dog, opustený plyšový psík, ktorý sa chce stať raperskou  hviezdou. Skutočnosť, že Doggie je tak trochu ustráchaný, ale to    nemôže byť žiadnou prekážkou.  V Donových očiach určite nie! Pretože každý môže premeniť svoje sny na skutočnosť, ak sa nevzdá.

A pred bránami parku čaká na dvoch čerstvých  priateľov oveľa väčšie dobrodružstvo, než o akom kedy snívali!

Od autorov Príbehu hračiek prichádza napínavý rodinný príbeh o tom, že priateľstvo je to najväčšie dobrodružstvo v živote a aj tie najmenšie postavičky  môžu zohrať hrdinskú úlohu.