Agrokomplex Nitra

Nábytok a bývanie – 32. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry

24.04.2024 | streda | Nábytok a bývanie | 9:30 – 18:00 hod
25.04.2024 | švrtok | Nábytok a bývanie | 9:30 – 18:00 hod
26.04.2024 | piatok | Nábytok a bývanie | 9:30 – 18:00 hod
27.04.2024 | sobota | Nábytok a bývanie | 9:30 – 18:00 hod
28.04.2024 | nedeľa | Nábytok a bývanie | 9:30 – 17:00 hod

Cenník
Vstupné: 10€
Parkovací lístok pre osobné auto: 8€
Vstupné zľavnené: 6€
Parkovací lístok autobus: 25€
vstupenky: ticketportal.sk

Vstupenka platí aj na výstavu GARDENIA

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča. Výstavisko poskytuje zľavy na vstupnom, ale neposkytuje úľavu na parkovnom.

Štýlová HI5T0RIA

Výstavisko Agrokomplex oslavuje 50 rokov svojej činnosti a samotný veľtrh Nábytok a Bývanie píše už svoju 32. kapitolu. Nábytkársky priemysel prešiel počas tejto doby rôznymi štýlovými vlnami a trendmi, každá dekáda sa vyznačovala špecifickými prvkami a využívala odlišné materiály. Na tie najnovšie kúsky nábytku sa môžete prísť pozrieť do Nitry už 24. – 28. apríla 2024.

Nábytok rokov sedemdesiatych bol v našich zemepisných šírkach klasický a minimalistický, spájal funkčnosť a praktické výhody, z materiálov prevládalo najmä drevo a textil. Postupne sa však v interiéroch začínajú objavovať pestrofarebné plasty a polypropylény. V 80. rokoch boli v móde extravagantné dizajny, farebné kontrasty a geometrické tvary, najmä na tapetách a textíliách. Populárne boli sklobetónové steny, ktoré mimochodom v súčasnosti zažívajú svoju renesanciu. V 90. rokoch získali na popularite minimalizmus a funkčnosť, preferované boli materiály ako drevo, kov a sklo.

Po roku 2000 sa do nábytku integrujú technologické inovácie, prím hrá moderný a inovatívny dizajn s dôrazom na pohodlie. Čoraz populárnejšie sa stávajú ekologické materiály, ktoré zaznamenali veľký návrat najmä po roku 2010. Moderný je najmä škandinávsky štýl s jednoduchými formami a prírodnými farbami. Dopyt po udržateľných materiáloch, recyklovateľných a lokálnych surovinách je výrazný aj po roku 2020, kedy sa kladie dôraz najmä na individuálny výraz a využívanie moderných technológií.

Široká ponuka nábytku pod jednou strechou

Ste fanúšikom klasického štýlu, ktorý je obľúbený najmä pre svoju eleganciu a tvorivosť alebo dávate prednosť jednoduchosti, minimalizmu a čistému dizajnu moderného štýlu? Páči sa vám romantika provensálskeho štýlu, ktorého charakteristickými črtami sú pôvabnosť a prírodné motívy v rôznych podobách? Veľtrh Nábytok a Bývanie je tu pre vás so širokou ponukou kvalitného nábytku a jedinečných doplnkov do vášho vysnívaného domu či bytu. Navyše nebude chýbať ani výstava Gardenia, ktorá vtiahne návštevníkov do voňavého pestrofarebného raja kvetov, kríkov, ovocných stromov, skalničiek, sukulentov a potrieb pre záhradkárov.

Slovenské centrum dizajnu
Fórum dizajnu 2024

Slovenské centrum dizajnu pripravilo pre návštevníkov veľtrhu už 25. ročník prehliadky toho najsúčasnejšieho, čo v oblasti nábytku a interiérových doplnkov vzniklo. V pravidelnej a úspešnej spolupráci s partnerskými školami – Vysoká škola výtvarných umení, Slovenská technická univerzita: Fakulta architektúry a dizajnu, Technická univerzita vo Zvolene: Drevárska fakulta a Technická univerzita v Košiciach: Fakulta umení, pozývame obdivovateľov slovenského dizajnu do pavilónu M3, ktorý sa od vzniku výstavy Fórum dizajnu stal naším domovským priestorom. Prostredníctvom viacerých realizácií študentov a študentiek z vysokých škôl chceme podnietiť verejnosť k uvažovaniu nad mnohými aspektami dizajnu. Tvorba uvedomelého, trvalo udržateľného dizajnu s využitím nových technológií a experimentovanie s materiálmi už dávno nie sú iba okrajovou témou, ale akútnou požiadavkou súčasnosti.

Rokmi a kvalitou overený medzinárodný veľtrh Nábytok a Bývanie vám, spolu s výstavou Gardenia a viac ako 400 vystavovateľmi a predajcami, prinesie množstvo inšpirácie ako si vkusne zariadiť dom, byt aj záhradu. Veľtrh sa koná na výstavisku Agrokomplex v Nitre od 24. do 28. apríla 2024.


Príď na výstavu a vyhraj!

Všetky zakúpené vstupenky na veľtrh Nábytok a Bývanie + Gardenia sú zlosovateľné. Žrebovacie osudie sa nachádza v pavilóne M5. Žrebovanie prebehne v nedeľu 28. 4. 2024 o 15:00 v pavilóne M5.

Stanovy Návštevnícka súťaž veľtrhu Nábytok a Bývanie 2024 (PDF 130 kB)

→ Zoznam vystavovateľov Nábytok a Bývanie + Gardenia 2024 (PDF 5MB)

NAJKRAJŠIA JARNÁ VÝSTAVA JE TU!

Výstava Gardenia ponúka návštevníkom už 26 rokov inšpiráciu, ako si vytvoriť nádherné kvetinové záhony, ako usporiadať záhradu tak, aby bola praktická, poskytovala priestor na pestovanie zeleniny a ovocia, no bola zároveň aj priestorom pre oddych a relax. Okrem veľkého množstva kvetov a drevín majú na výstave zastúpenie aj grily, skleníky, altánky, záhradné domčeky, bazény, vírivky a ďalšie záhradné príslušenstvo. Rady na nezaplatenie vám poskytnú odborníci na pestovanie kaktusov, exotických rastlín, kvetín, drevín či skalničiek.