Slovensko obletela smutná správa. Zomrel známy a poctivý vinár Kríž

zdroj: 20. jún 2023 | ekonomika.pravda.sk

V utorok obletela vinárske Slovensko smutná správa – vo veku nedožitých 71 rokov zomrel Karol Kríž, jeden zo zakladateľov Vinárskych závodov Topoľčianky, ktoré predávajú víno pod značkou Chateau Topoľčianky.
Karol Kríž (17. 11. 1953 – 18. 6. 2024) patril k pokoleniu vinárov, ktoré obnovilo slávu slovenského vína a toho z Topoľčianok obzvlášť. Bol to poctivý vinár, pretože jednou nohou bol ustavične vo vinohrade a druhou v pivnici. Od chvíle, keď sa víno narodilo, až kým sa vypilo, ho mal na očiach.

celý článok: ekonomika.pravda.sk

Dnes sme sa naposledy rozlúčili s Karolom Krížom

zdroj: 20. jún 2023 | facebook.com | Château Topoľčianky

Dnes sme sa naposledy rozlúčili s Karolom Krížom, ktorý bol jedným zo zakladateľov a spolumajiteľov Vinárskych závodov Topoľčianky. Bol jedným z pilierov slovenského vinohradníctva a vinárstva, ktorý ako jeden z prvých presadzoval názor, že kvalita vína sa rodí vo vinohrade.

Dlhé roky bol výrobným riaditeľom, učiteľom novej generácie, zasadal v Komisii na hodnotenie vína, bol pri tvorbe prvého zákona o vinohradníctve a vinárstve aj jeho novelách, zúčastňoval sa súťaží vín, pričom v mnohých pôsobil aj ako garant. Čo je však najdôležitejšie odišiel dobrý človek. Pri návšteve v Topoľčiankach vždy všetkých s úmevom privítal a pohostil. Kedykoľvek ste sa na neho mohli obrátiť a on poradil, pomohol. Bol to človek, akých je dnes málo – rozdával nielen víno, ale aj lásku, radosť a láskavosť. Venujte mu prosím tichú spomienku.