Hlasujte v ankete MOJA SESTRA za našu Ľubku do 15. novembra 2023

zdroj: 20. október 2023 | facebook.com | nemocnicazlatemoravce.agel.sk | Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a.s.

Aj tento rok Asociácia na ochranu práv pacientov vyhlásila anketu ocenení Môj lekár a Moja sestra.🔝Zapojte sa aj vy a rozhodnite, či naša nominovaná sestra Mgr. Ľubica Zlatňanská vďaka vám získa aj výnimočné ocenenie verejnosti. 🥰

❤️ Ľubka Zlatňanská je manažérkou dennej zmeny chirurgického oddelenia. Súčasťou nášho tímu je od roku 2005. Jej srdcovou záležitosťou je starostlivosť o pacientov s chronickými ranami. Aj vďaka jej enormnému úsiliu a pomoci sme v roku 2019 uviedli do prevádzky poradňu nehojacich sa rán a stómií, v ktorej je sestrou. V máji 2023 jej bolo udelené prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii manažér.

Hlas v ankete MOJA SESTRA môžete našej Ľubke dať do 15. novembra 2023 prostredníctvom odkazu ➡️

HLASOVANIE: https://lnk.sk/rvkz

Mgr. Ľubica Zlatňanská

– na ocenenie navrhla Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pracuje ako sestra pre vlhké hojenie rán a dekubitov v Poradni pre nehojace sa rany a stómie. Na začiatku vzniku poradne prišla sestra Zlatňanská s myšlienkou, ako v jednej ambulancii oddeliť rany akútne od chronických a pomôcť pacientom s nehojacimi sa ranami a dekubitmi. Vďaka podpore zamestnávateľa mohla ísť za svojou víziou. Dnes môže spolu so svojimi kolegami poskytovať pacientom komplexný manažment pri liečbe rôznych chronických rán. Vo svojej praxi sa sestra Zlatňanská stretáva prevažne so staršími ľuďmi, ktorí vyžadujú viac jej času, trpezlivosti a pokojnej, niekedy takmer rodinnej komunikácie. Často si do svojej poradne pozýva aj ich príbuzných, aby sa uistila, že všetky informácie, ktoré poskytla svojim pacientom, sú pochopené správne a zručnosti, ktoré si pacient osvojí, bude vedieť použiť aj v domácom prostredí pri ošetrovaní. Má za to, že keď pacientovi načúvame, dávame mu viac, ako keby sme mu podali pilulku. Podľa nej, ak zdravotníci vykonávajú svoju prácu s láskou, aj pacienti odchádzajú z ambulancií spokojní a povolanie zdravotníka si vážia. Sestra Zlatňanská pracuje aj na oddelení jednodňovej chirurgie, kde spolu s kolegyňami vypracovali edukačné listy pre pacientov po rôznych operačných zákrokoch. Prispeli tak k zvýšeniu informovanosti pacientov v starostlivosti o svoje zdravie v domácom prostredí. V roku 2023 bola ocenená Bielym srdcom v kategórii manažér.