30.12.2023
Čarovná apartmánová chata na Donovaloch

V malebných horách Donovalov žil vrúcny muž milujúci prírodu. Od útleho detstva mu učarovali prechádzky malebnou prírodou a po večeroch s veľkou záľubou maľoval. V zime sa stali jeho najlepším kamarátom lyže a šálka bylinkového čaju.Volal sa pán Mistrík.A podľa neho je pomenovaná táto okúzlujúca chata.

Predstavujem vám „Chatu Mistrík“.Peter z RADO Reality Group vám exkluzívne prináša na predaj túto výnimočnú apartmánovú chatu.Táto chata sa nachádza na Donovaloch v časti Bully, kde je mimochodom stavebná uzávera.

Chata prešla celkovou prestavbou v roku 2017 a pôvodný dom bol postavený pred viac ako 150 rokmi. Rekonštrukcia, ktorou táto chata prešla, absolútne rešpektovala históriu chaty, jej ráz, ako aj ráz okolia v ktorom je chata zasadená. O dizajn interieru sa postaralo renomované dizajnérske štúdium Mimesis studio z Banskej Bystrice.

Majiteľov okúzlil životný prístup pána Mistríka a jeho posolstvo pokojného života v súlade s prírodou a jej darmi. Preto sa rozhodli zachovať čo najviac z pôvodného domu, v ktorom býval a podarilo sa im preniesť kus jeho autentickej atmosféry. Na povale a pivnici sa našli, jeho krásne kresby, ktoré ich inšpirovali.Zarámovali ich a tvoria neoddeliteľnú súčasť interiéru, na ktorom si dali obzvlášť záležať. Vačšina dobových artefaktov patrila práve pánovi Mistríkovi. Spojili moderné s tradičným, aby hosťom priniesli jedinečný zážitok s úctou ku skutočným hodnotám.

Ako ste postrehli, chata ponúka bývanie v troch apartmánoch. Každá disponuje osobitným vstupom. Parkovanie pri chate je pod strieškou a na dvore vás určite poteší sudová sauna, dva ohniská a 3 miesta pre útulné posedenie v blízkosti žblnkajúceho prameňa s pitnou vodou.

Informácie o Chate Mistrík:
Celý objekt ozostáva z troch samostatných apartmánov s vlastnými vchodmi. K chate patrí aj súkromné parkovisko pre 8 aut.

Kapacita: Maximálne 17 osôb ( možnosť prístelky 3x ), 3x vlastný vchod, rozloha objektu 350m2

Prízemie: 4x Obývačka s krbom a 4x veľká priestranná kuchyňa, 4x toaleta

Na poschodí: 6x oddelené spálne, 5x kúpeľne s toaletou

Celý objekt je vykurovaný elektrickým podlahových kúrením a v každom apartmáne je pripravený krb.
Ubytovanie s posteľným prádlom, hygienickými potrebami, drevom do krbu
Deti do 3 rokov – ubytovanie zadarmo (detské postielky sú v dispozícii)
Plne vybavená kuchyňa
Wi-Fi internetové pripojenie
Upratovanie po odchode

Apartmán č.1.:
Kapacita: Maximálne 6 osôb
Vlastný vchod, rozloha apartmánu 110m2
Prízemie: Obývačka s krbom a veľká priestranná kuchyňa, toaleta
Na poschodí: Dve oddelené spálne, dve kúpelne s toaletou

Apartmán č.2.:
Kapacita: Maximálne 4 osoby
Vlastný vchod, rozloha apartmánu 80m2
Prízemie: Obývačka s krbom a veľká priestranná kuchyňa, toaleta
Na poschodí: Jedna spálňa a kúpelňa s toaletou.

Apartmán č. 3.:
Kapacita: Maximálne 7 osôb
Vlastný vchod, rozloha apartmánu 140m2
Prízemie: Obývačka s krbom a veľká priestranná kuchyňa, toaleta
Na poschodí: Tri oddelené spálne, dve kúpelne s toaletou

Na pozemku sa okrem chaty nachádza aj altánok s murovanou pecou a grilom, lyžiareň, prístrešok s vírivkou a sudovou saunou.

O lokalite:
Donovaly sa nachádzajú v rovnomennom sedle na rozhraní Veľkej Fatry a Starohorských vrchov. Najvyšší vrchol nad nimi je Zvolen (1 402 m n. m.), vedľa sa nachádza Nová hoľa (1 370 m n. m.), kam vedie aj kabínková lanovka. Na svahoch Novej hole sa nachádza niekoľko zjazdoviek a lyžiarskych vlekov a juhovýchodné svahy sú obľúbenou lokalitou nadšencov závesného lietania. Niekoľko lyžiarskych svahov, vlekov a lanovka sa nachádza v stredisku Záhradište na severných svahoch vrchu Baník (1 056 m n. m.).

V bezprostrednej blízkosti chaty nájdete:
PARK SNOW DonovalyHabakuky – Rozprávkový svet spisovateľa DobšinskéhoGOTHAL – VODNÝ SVET A WELLNESSDonovalkovo – hlavné mesto detíPatty Ski Donovaly – lyžiarska škôlka pre detiJustfly – objavte svet paraglidingu

Cena: 1 600 000 €
Viac info / foto/ kontakt: bazos.sk
Viac info / foto/ kontakt: nehnutelnosti.radoreality.sk

REALITY – viac ponúk