Český slavík 2022

Okrem Dary Rolins vystúpi na jarmoku aj známa slovenská kapela

Na Zlatomoraveckom jarmoku 2024 odohrá svoj koncert aj známa slovenská kapela HEX, ktorá vystúpi v v rámci programu 28.09.2024 v sobotu o 21:00 hod. Kapela zverejnila plagát so svojími plánovanými koncertami a potvrdzuje to aj web kapely.

WIKIPEDIA:

Hex je slovenská poprocková skupina, ktorá vznikla v roku 1989 v Bratislave v zložení Peter „Ďuďo“ Dudák (spevgitaraklávesové nástroje), Tomáš „Yxo“ Dohňanský (basová gitara, vokály), Jozef „Jožko“ Jurička (klávesové nástroje), Tibor Szabados (bicie) a Martin „Fefe“ Žúži (gitara).

Skupina začala byť mediálne známa potom, ako sa jej ujal producent Martin Sarvaš a po vydaní maxisinglu „Dobrý motýľ“ v hudobnom vydavateľstve Monitor EMI, ktorý sa stal spolu s videoklipom vďaka svojej hranosti v médiách prvým hitom skupiny.

Na jednom z raných koncertov v rámci programu Triangel chalani uvádzajú, čo znamená názov skupiny. Hex je skratka slovného spojenia „humanoidný experiment“. Ide o experiment, či ľudia budú schopní počúvať muziku. V skutočnosti je ale názov skupiny Hex skratka od slova hexenschuss.

Súčasní členovia:
Peter Novák – spev
Martin Žúži – gitara
Tomáš Dohňanský – basová gitara
Tibor Szabados – bicí nástroj

Bývalí členovia:
Peter Dudák († 14. august 2019) – spevgitaraklávesový nástroj
Jozef Jurička – klávesový nástroj
Martin Čorej – klávesový nástroj
Matej Hoťka – gitara