Polícia SR – Nitriansky kraj: 17 ročný mladík sa dopustil dopravného priestupku

zdroj / foto: 25. júl 2023 | facebook.com | Polícia SR – Nitriansky kraj

17 ROČNÝ MLADÍK SA DOPUSTIL DOPRAVNÉHO PRIESTUPKU. NAKONIEC SA UKÁZALO, ŽE SA VOZIL NA UKRADNUTOM SKÚTRI 🛵🤨

Policajti z Obvodného oddelenia PZ Zlaté Moravce spozorovali v Nemčiňanoch motocyklistu, ktorého zastavili a skontrolovali.

Pri kontrole bolo zistené, že skúter šoféruje 17 ročný mladík z Kalnej nad Hronom, pričom majiteľom tohto skútra je muž zo Zlatých Moraviec.

Policajti preto majiteľa skútra kontaktovali, či ho požičal alebo predal, ale ten uviedol, že nikomu ho nepožičiaval a mal by ho mať zamknutý v garáži v Nemčiňanoch. Keďže bol momentálne vycestovaný poprosil známeho, aby išiel skúter opoznať. Ten potvrdil, že je jeho kamaráta. Vzniklo tak podozrenie z trestného činu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

17 ročný muž následne policajtom uviedol, že skúter asi pred tromi dňami priniesol 18 ročný muž z Dolného Pialu do Nemčinian.

Následne sa policajti skontaktovali aj s týmto mužom a zistili, že skúter ukradol z uzamknutej garáže.

Po príchode ku garáži majiteľa, policajtov vítal odrazený visiaci zámok a zistili, že z nej chýbajú aj ďalšie veci – vzduchový kompresor, vŕtačka, kosačka, autonáradie a brúska. 18 ročný muž sa k odcudzeniu všetkých vecí priznal a ukázal policajtom, kam ich odniesol.

Policajti v danej veci začali voči 17 ročnému mužovi trestné stíhanie pre trestný čin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a voči 18 ročnému mužovi trestné stíhanie pre prečin krádeže.

DOBRÁ PRÁCA KOLEGOVIA! 👏

+ DISKUSIA