Zlatomoraveckí policajti chytili v krátkej dobe dvoch mužov, ktorí…

zdroj / foto: 22. február 2024 | facebook.com | Polícia SR – Nitriansky kraj

🚓ZLATOMORAVECKÍ POLICAJTI CHYTILI V KRÁTKEJ DOBE DVOCH MUŽOV, KTORÍ UKRADLI Z REŠTAURÁCIE PEŇAŽENKU S FINANČNOU HOTOVOSŤOU💵

👮‍♀️👮‍♂️Policajti zo Zlatých Moraviec, boli vyslaní na preverenie oznámenia na Župnú ulicu v Zlatých Moravciach, kde malo v reštaurácii dôjsť ku krádeži peňaženky. Hliadka polície spozorovala vozidlo Peugeot 307, ktoré predbiehalo iné vozidlá a malo naponáhlo. Z uvedeného dôvodu vozidlo zastavili a posádku skontrolovali. Pri kontrole bolo zistené, že ide o dvoch mužov vo veku 24 a 30 rokov, ktorí sú z Rumunska. V tom čase k policajtom prišla druhá hliadka, ktorú na miesto vyslala stála služba. Osoby boli vyťažované, pričom uviedli, že boli v reštaurácii, avšak oni o žiadnych ukradnutých peniazoch nevedia a len prechádzajú cez Slovensko do Rumunska.

Policajti mužov následne eskortovali na obvodné oddelenie. Druhá policajná hliadka sa presunula do reštaurácie, kde im pracovníci uviedli, že sa tam nachádzali dve osoby mužského pohlavia. Jeden z mužov stál blízko obrazovky počítača, pod ktorým bola položená čašnícka peňaženka s finančnou hotovosťou. Následne bola vyrozumená aj majiteľka reštaurácie, ktorá uviedla, že má k dispozícii kamerové záznamy a že s nimi ide na obvodné oddelenie. Na zázname bolo jasne vidieť, ako osoba, ktorá bola opoznaná ako 24 ročný mladík berie z pod počítača peňaženku a následne obaja muži z reštaurácie odišli. Po chvíli sa mladý muž priznal, že peňaženku zobral a že je ukrytá v aute v priečinku pri riadiacej páke, ktorú následne vytiahol a odovzdal.

✅Obidve osoby boli obmedzené na osobnej slobode, nakoľko sú podozrivé zo spáchania trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

👏Policajti z Obvodného oddelenia PZ Zlaté Moravce si vyslúžili od majiteľky reštaurácie aj poďakovanie, za vynikajúci a rýchly zásah.

SUPER PRÁCA KOLEGOVIA❗️