LOKALITA: Bratislava – mestská časť Rusovce

02.02.2024
Na predaj moderná, energeticky úsporná mestská vila obklopená prírodou

Popis: Ponúkame na predaj 5-izbový rodinný dom v kľudnej časti Rusoviec, v priamej blízkosti lesa a jazier. Dom s úžitkovou plochou 260 m2 príjemne zapadá do prírodného prostredia svojou architektúrou, začlenením do terénu aj umiestnením na pozemku (702 m2). Drevostavba, ktorá nevyzerá ako drevenica je energeticky úsporná. Veľké presklené plochy s priznanou masívnou drevenou konštrukciou a modernou architektúrou jej dodávajú jedinečný a originálny vzhľad. Presklenie zároveň prepája interiér s exteriérom. Vďaka tomu je zaliaty svetlom a slnkom, čo sa odráža na pohodovej vnútornej atmosfére.

Súčasťou domu je aj zastrešená terasa, na ktorej si môžete najmä v letných mesiacoch posedieť a vychutnať západ slnka. S domom je terasa prepojená veľkými posuvnými dverami. Záhrada s automatickou závlahou je navrhnutá tak, aby jej plocha nadväzovala na interiér a zároveň bola medzičlánkom medzi domom a okolitou záhradou. Kry, stromy a trávy obklopujú trávnatú plochu a vytvárajú prirodzenú bariéru.

Zdrojom tepla je plynový kotol a podlahové kúrenie, v spoločenskej časti je obojstranný kozub. Z obývačky je komínové teleso obložené kameňom, na druhej strane, v spálni, splýva so stenou a vyznieva len kozubová vložka. K tepelnej bilancii prispievajú v zime i presklené plochy orientované na juh. V lete, keď je slnko vysoko, nadmernému prehrievaniu interiéru bránia presahy strechy. V dome je riadené vetranie, cez špeciálne klapky sa do domu privádza čerstvý a chladný vzduch podľa potreby a odťahovými miestami odsáva vydýchaný teplý vzduch von. Klapky sú ovládané špeciálnymi senzormi, ktoré reagujú na vlhký vzduch.

Dispozícia:
Vstupný priestor je delený od spoločenského pieskovanými posuvnými dverami. Väčšinu prízemia zaberá obývačka, na ňu nadväzuje ostrovčeková kuchyňa a jedáleň. Za skrytými dverami v kuchyni je umiestnená komora a technická miestnosť s práčkou a sušičkou. Taktiež sa tu nachádza spálňa s vlastnou kúpeľňou a šatníkom. Na poschodie vedie drevené schodisko. Dve podkrovné izby orientované do záhrady disponujú spoločnou terasou. Pracovňa je otočená do ulice, taktiež s výstupom na ďalšiu terasu. Miesto tu má aj samostatný šatník a priestranná kúpeľňa s infrasaunou, sprchovacím kútom aj vaňou.
Parkovanie pre 2 autá je integrované do uličného priečelia.

Predáva sa zariadený.V cene je zahrnutá odmena pre RK, kompletné sprostredkovateľské a poradenské služby, kataster, právny servis.Oslovila Vás táto nehnuteľnosť? Neváhajte ma kontaktovať:
—————
Mgr. Michaela Mosná 0905 207 762
Počet izieb: 5.izbový
Celková úžitková plocha m2: 260
Plocha obytnej časti m2: 200
Výmera pozemku m2: 702
Zastavaná plocha m2: 153
Pozemok: Rovinatý
Konštrukcia domu: Drevo
Príjazdová cesta: Asfalt
Podpivničený: Nie
Skolaudovaný v roku: 2013
Inžinierske siete: Elektrina

CENA: 1 170 000,-€
Viac info / foto / kontakt: bazos.sk

REALITY – viac ponúk