Lokalita: v Národnom parku Nízke Tatry, v rekreačnej oblasti Sviniarka.
19.05.2024
PREDAJ: Chata s terasou v Národnom parku Nízke Tatry, 79 m2,

CHATA V LESE JE TO, ČO SA VÁM SNAMI NESIE?
ČISTÝ VZDUCH, PRÍRODA A ZURČIACA VODA?

DOBRÉ REALITY – silná slovenská realitná sieť, exkluzívne ponúka chatu postavenú priamo v Národnom parku Nízke Tatry, v rekreačnej oblasti Sviniarka.

PREDMET PONUKY
Trojpodlažná chata s terasou a balkónom postavená na juhovýchodne orientovanom pozemku s potokom, s výmerou 537 m2.
Drevená chata užívaná od roku 1988 bola v roku 2012 poškodená požiarom. Jej murovaný základ so samostatným vstupom bol kompletne zrekonštruovaný a odizolovaný proti zemnej vlhkosti. Na jeho úplné dokončenie je potrebné položenie dlažby. Prvé nadzemné podlažie s terasou a podkrovie s balkónom bolo dokončené v roku 2014. Sedlová strecha je pokrytá krytinou Lindab, drevené okná, balkónové a terasové drevené dvere sú s izolačným dvojsklom, vstupné dvere a okenice sú z dreva – masív, rovnako, ako schodisko a drevené súčasti stavby. Podlahy sú keramické a laminátové. Chata je pripojená na el. energiu a pitnú vodu z rezervoáru. Ohrev teplej vody je el. bojlerom, likvidácia odpadových vôd v spoločnej ČOV pre lokalitu Sviniarka. Vykurovanie je v suteréne zabezpečené krbom, na 1 NP krbovou pecou. Dvojkomín v chate je postavený na novo z tvárnic Prespor. Lokalita Sviniarka je prístupná celoročne, prístupová cesta k chatám je v zimnom období udržiavaná.

DISPOZÍCIA
Suterén (26 m2): obývacia miestnosť s krbom a technická miestnosť.
1 nadzemné podlažie (26 m2): vstupná chodba, kuchyňa spojená s obývacou izbou s krbovou pecou a schodiskom, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, terasa (12 m2).
Podkrovie (26 m2): galéria, spálňa, balkón (7 m2).
Exteriér: sklad náradia, suché WC

LOKALITA
Obec Nemecká poskytuje pre obyvateľov a návštevníkom základnú občiansku vybavenosť (OcÚ, kostol, pošta, ZŠ, MŠ, potraviny, pohostinstvo, motorest a i.). Obec má bohatú históriu a zaujímavé turistické atraktivity. Známa je históriou spojenou s II. sv. vojnou, hradiskom s archeologickým náleziskom, či rozprávkovými izbami. Sviniarka je rekreačná oblasť situovaná priamo v Národnom parku Nízke Tatry. Je skvelým východiskovým bodom pre turistiku, cykloturistiku, aj zimné športy prevádzkované v neďalekých turistických centrách (Krpáčovo, Mýto pod Ďumbierom, Tále, Bystrá a i.) Z lokality sú vynikajúco dostupné Kúpele Brusno (9 km), okresné mesto Brezno (19 km), krajské mesto B. Bystrica (27 km).

ODPORUČENIE MAKLÉRA
Jedinečná ponuka, akou je novopostavená chata v Národnom parku Nízke Tatry sa neobjaví každý deň, preto sa jej oplatí venovať pozornosť.
Útulná, horská chata s priestranným pozemkom, na konci ktorého tečie potok prinášajúci osvieženie v letných mesiacoch, je ideálnou rodinnou investíciou do odpočinku. Stabilné osídlenie okolitých chát prináša atmosféru priateľskej, sebestačnej a pomáhajúcej si komunity. Samotné prostredie Sviniarky a jej izolovanosti v horách, ticho, pokoj, čistý vzduch a bezprostredný kontakt s prírodou sú jedinečnou devízou prinášajúcou predpoklad zachovania civilizáciou nenarušeného miesta.
Výborná dostupnosť do turistických centier, či kúpeľnej obce Brusno prináša ďalšie možnosti pre relax a regeneráciu duševných, aj fyzických síl.

CENA
159 900 Eur vrátane poplatkov za kompletný servis realitnej kancelárie DOBRÉ REALITY s.r.o.
V prípade záujmu zabezpečíme pomoc pri financovaní kúpy nehnuteľnosti.
DOHODA NA CENE JE MOŽNÁ

Cena: 159 900,-€
Viac info / foto / kontakt: bazos.sk
Viac info / foto / kontakt: nehnutelnosti.sk
Viac info / foto / kontakt: facebook.com